Справа №22 ас-632 оскаржуване рішення ухвалено під
Категорія 22 головуванням Фінагеєва В.О.
Доповідач Чорний В.І.
УХВАЛА ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
19 липня 2006 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі: Головуючого: Чорного В.І. Суддів: Іванюка М.В., Чуприни В.О. При секретарі: Кшановській Ю.В.
Розглянувши у відкритому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату про перерахунок розміру пенсії за вислугу років військової служби.
ВСТАНОВИЛА:
В березні 2006 року ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом в якому просила визнати за нею право на перерахунок пенсії та зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії з урахуванням 100% надбавки передбаченої Указом Президента України №173 від 22.02.2002 року «Про посилення соціального захисту військовослужбовцям та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» надбавки за безперервну військову службу в розмірі від 10 до 90 % передбаченої Указом Президента України від 5.05.2003 року «Про надбавки військовослужбовцям Збройних Сил України, Міністерства Справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби та Управління державної охорони України за безперервну службу», а також щомісячної премії 33,3% від розміру всіх видів грошового забезпечення передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2000 року №829.
При цьому позивач зазначив, що відповідач неправомірно відмовив їй у перерахунку розміру пенсії, яку було призначено ОСОБА_1 за втрату годувальника.
Постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 15 травня 2006 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування судового рішення, посилаючись на те, що суд не дав належної оцінки зібраним доказам, невірно застосував норми матеріального права, а тому неправильно вирішив спір.
Просить ОСОБА_1 справу направити на новий розгляд.
Розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення скарги.
Встановлено, що ОСОБА_2 проходив військову службу у Збройних Силах, після звільнення з якої 25 квітня 1974 року був поставлений на пенсійний облік у Вінницький ОВК, яким була йому нарахована пенсія.
ОСОБА_1 була призначена пенсія на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» від 09.04.1992 роки №2262-ХІІ за втрату
годувальника ОСОБА_2. Перерахунок пенсії позивачу був проведений з 22 березня 2005 року довічно.
Із матеріалів справи вбачається, що перерахунки пенсії Вінницьким ОВК робилась своєчасно в межах коштів зазначених держбюджетом у відповідності з чинним законодавством на підставі постанови кабінету міністрів України «Про заходи щодо підвищення пенсійного забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» №1350 від 27.08.2003 р. №895 від 13.07.2004 року Закону України «Про внесення змін до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб».
Указом Президента України які були видані після звільнення ОСОБА_2 зі служби, не мають зворотньої сили й не поширюються на правовідносини, які мали місце до його видання.
За таких обставин, суд підставно відмовив ОСОБА_1 в позові щодо перерахунку розміру пенсії.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, оскільки останні грунтуються на повно з'ясованих обставин справи. Судом правильно застосовано норми матеріального та процесуального права, тому немає підстав для скасування судового рішення.
Керуючись ст. ст. 197, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 15 травня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному провадженні до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.