Судове рішення #14626883

               Справа  № 2-139/11/0303

рядок статзвіту 43

   

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

14 квітня 2011 року                     Іваничівський районний суд Волинської області

в складі: головуючого-судді                                           Шумського А.А.

за участю: секретаря                                                        Вишневської Л.Л.

                   представників позивача                           ОСОБА_1

                                                                                       ОСОБА_2

                   відповідача                                                ОСОБА_3

                                                                     

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іваничі справу за позовом   ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -

                                                 В С Т А Н О В И В :

          До суду звернулася ОСОБА_4 з позовом до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням. Свій позов мотивує тим, що вона проживає в належному їй на праві власності житловому будинку, який розташований в АДРЕСА_1. У даному будинку також зареєстрований її внук ОСОБА_3, який більше шести років у будинку не проживає, комунальні послуги не сплачує та догляд за будинком не веде.  Так як відповідач зараз проживає у своїх батьків в АДРЕСА_2, а позивач у зв’язку із його пропискою у її будинку не може отримати пільг по оплаті за комунальні послуги, змушена звернутися до суду з позовом про визнання ОСОБА_3 таким, що втратив право користування жилим приміщенням.

          В судовому засіданні представники позивача позов підтримали, з підстав зазначених в позовній заяві  та додатково пояснили, що відповідач по справі має змогу приписатись у будинку своїх батьків в якому він в даний ча проживає.

         Відповідач в судовому засіданні позов не визнав, із тих підстав, що частку будинку, в якому проживає позивач по справі йому заповів його дід ОСОБА_5 Вказує, що він має право бути там прописаним, оскільки має частку у спадковому майні діда.   

        Заслухавши представників позивача, відповідача, свідка, дослідивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до повного задоволення.

        В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 є власником житлового будинку, який розташований в АДРЕСА_1. У вказаному будинку  зареєстрований її внук, відповідач по справі, однак він більше чотирьох років у будинку не проживає, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї ОСОБА_4 (а.с. 5).  

         У відповідності до вимог ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

          Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.   

          Із пояснень сторін та свідка ОСОБА_6 вбачається, що відповідач по справі, хоч і зареєстрований у будинку своєї баби, однак у ньому не проживає більше чотирьох років. В судовому засіданні позивачем не був належно доведений той факт, що йому на праві власності належить частка у будинку.  

          За таких обставин позов слід задовольнити та визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування жилим приміщенням, яке знаходиться в АДРЕСА_1.

          Керуючись ст.ст. 6, 8, 10, 11, 60, 212 –215  ЦПК України, ст. ст.  71, 72 ЖК України, суд, -

                                                        В И Р І Ш И В :

           Позов задовольнити повністю.

          Визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування жилим приміщенням, яке знаходиться АДРЕСА_1.

 

          

       Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.   

       Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили  після розгляду справи апеляційним судом.  



                                                  

Суддя                                                  А. А. Шумський



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація