Справа № 2о-125/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2007 року місто Одеса
Малиновський районний суд міста Одеси в складі:
головуючого судді - Плавича І.В.,
при секретарі - Бабаєвій З.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1 про визнання особи безвісно відсутньою, заінтересована особа -
ОМУ ГУ МВС України в Одеській області, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся в суд із заявою про визнання особи безвісно відсутньою, а саме громадянки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Обгрунтовуючи звернення до суду, ОСОБА_1 зазначив, що встановлення відповідного факту йому необхідно, зокрема для вирішення питання про виїзд його підопічної - ОСОБА_3 -за кордон без узгодження з відсутньою матір'ю.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 цілком підтримав заявлені вимоги, просив суд заяву задовольнити, визнати вказану особу безвісно відсутньою та визначити порядок виконання відповідного рішення суду.
Повноважний представник заінтересованої особи - ОМУ ГУ МВС України в Одеській області -за довіреністю у судове засідання не з'явився, установа повідомлялась судом про розгляд даної цивільної справи, причини неявки представника суду не відомі.
Вивчивши наявні матеріали справи у їх сукупності, прийнявши до уваги обставини та пояснення заявника за суттю заявлених вимог, що викладені у відповідній заяві, а також висловлені безпосередньо в судових засіданнях, суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Під час судового розгляду справи, судом встановлено, що ОСОБА_1 являється батьком ОСОБА_2, що підтверджується копією Свідоцтва про народження серії ІІ-ЖД № НОМЕР_1, виданого Центральним відділом РАГС міста Одеси від 19 жовтня 1979 року, про що установою був складений актовий запис під № 618, посвідченого державним нотаріусом Сьомої одеської державної нотаріальної контори під реєстровим № 9679.
Не перебуваючи у зареєстрованому шлюбі, за період проживання одною сім'єю, у ОСОБА_2 й ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народилась спільна дитина - ОСОБА_3, що підтверджується Свідоцтвом про народження серії 1-ЖД № НОМЕР_2, повторно виданим Відділом РАЦС Київського РУЮ у місті Одесі від 23 жовтня 2007 року, актовий запис - № 1073 від 04 серпня 2004 року. До речі, згідно Рішення Малиновського районного суду міста Одеси від 01 жовтня 2007 року по цивільній справі № 2-4406/07, ОСОБА_4 був визнаний батьком ОСОБА_4., ІНФОРМАЦІЯ_2, та було внесено відповідні зміни до актового запису про народження дитини, що й з'ясовує зміну первісного її прізвища „ОСОБА_4" на „ОСОБА_4".
Згодом, в серпні 2006 року, ОСОБА_2 пішла з дому й не повернулась. До теперішнього часу її місцезнаходження не відоме, що підтверджується, зокрема, Довідкою під № 98 від 27 квітня 2009 року, складеною повноважними особами КП „ЖКС „Черьомушки", а також Довідкою б/н від 13 квітня 2009 року, складеною начальником Малиновського РВ ОМУ ГУ МВС України в Одеській області.
У зв'язку з тим, що з моменту зникнення ОСОБА_2, її донька залишилась без материнського піклування, відповідно до Рішення Малиновського районного суду міста Одеси від 25 квітня 2007 року по цивільній справі окремого провадження № 2о-196/07, над ОСОБА_4., ІНФОРМАЦІЯ_2 було встановлено опіку, та призначено заявника ОСОБА_1 її опікуном.
Після викладених подій, малолітня ОСОБА_4. залишилася проживати з дідом - ОСОБА_1, та бабкою - ОСОБА_6
Згідно ст. 43 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо
протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування. У разі неможливості встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвісної відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості.
У відповідності ст. 234 ч.2 п.3 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про, зокрема, визнання фізичної особи безвісно відсутньою.
Таким чином, суд вважає можливим, задовольняючи заяву ОСОБА_1, визнати громадянку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, безвісно відсутньою з 01 вересня 2007 року.Як регламентує ст. 217 ЦПК України, суд, який ухвалив рішення, може, зокрема, визначити порядок його виконання, про що зазначає в рішенні.
Так, зважаючи на сутність певних обставин по справі, пов'язаних з метою звернення ОСОБА_1 із відповідною заявою, суд вважає доцільним визначити порядок виконання відповідного рішення у вигляді зазначення, що останнє являється підставою для будь-яких державних органів для надання дозволу на виїзд малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, за межі України без письмової згоди матері - ОСОБА_2 - на виїзд дитини за кордон.
Керуючись ст. ст. 57, 210, 213, 217, 214, 215, 222, 223, 234, 246, 247, 248, 249, 250 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про визнання особи безвісно відсутньою, заінтересована особа - ОМУ ГУ МВС України в Одеській області - задовольнити у повному обсязі.
Громадянку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 - визнати безвісно відсутньою з 01 вересня 2007 року.
Визначити порядок виконання рішення суду шляхом зазначення, що рішення суду про визнання громадянки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 - безвісно відсутньою з 01 вересня 2007 року - являється підставою для будь-яких державних органів для надання дозволу на виїзд малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження за кордон без письмової згоди матері - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Роз'яснити заявнику, що у разі, якщо фізична особа, яка була визнана безвісно відсутньою, з'явилася або якщо одержано відомості про місце її перебування, суд за місцем її перебування або суд, що постановив рішення про визнання цієї особи безвісно відсутньою, за заявою цієї особи або іншої заінтересованої особи скасовує рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою.
Рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ст. 295 ч.4 ЦПК України.