29.03.2011
Апеляційний суд міста Севастополя
Справа № 22ас-249/2011 р. Головуючий в 1 інстанції
Майданік А.П.
Категорія 88 Доповідач апеляційної
інстанції Володіна Л.В.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2011 року колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Володіної Л.В.,
суддів - Алєєвої Н.Г., Моцного М.В.,
за участю секретаря - Блоха Д.Д.,
за участю - представника позивача ОСОБА_4 –
ОСОБА_5,
- представника відповідача – Головного
Управління Пенсійного фонду України
в м.Севастополі – Радчук Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного Управління Пенсійного фонду України в м.Севастополі про визнання дій протиправними, спонукання до виконання певних дій, за апеляційною скаргою Головного Управління Пенсійного фонду України в м.Севастополі на постанову Гагарінського районного суду м.Севастополя від 12 серпня 2010 року, -
В С Т А Н О В И Л А:
У грудні 2009 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в м.Севастополі (далі – ГУПФУ) та просив визнати дії відповідача по перерахунку пенсії протиправними, скасувати перерахунок пенсії станом на 01.06.2009р., зобов’язати відповідача провести виплату пенсії у повному обсязі в сумі 4617,19 грн. з 01.06.2009 року, мотивуючи свої вимоги тим, що дії відповідача щодо зменшення розміру встановленої пенсії, з посиланням на Постанову КМУ № 268 від 09.03.2006 року, є незаконними, порушують права та інтереси позивача.
Постановою Гагарінського районного суду м.Севастополя від 12 серпня 2010 року позов ОСОБА_4 задоволений.
Не погодившись з постановою суду відповідач подав апеляційну скаргу, у якій ставить питання про скасування постанови суду, як ухваленої з порушенням норм матеріального та процесуального права, постановлення нового рішення про відмову в позові.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника відповідача, який підтримав апеляційну скаргу, представника позивача про залишення постанови суду першої інстанції без змін, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що остання підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що у грудні 2002 року позивач звільнений на пенсію (за вислугою років), пенсія йому призначена відповідно до ст.43 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”.
Цією статтею (в редакції, що діяла на час виходу позивача на пенсію) передбачено, що при обчисленні пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби у порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.6 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 „Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплату пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей”, пенсії особам зазначеної категорії військовослужбовців обчислюються із суми грошового забезпечення, що виплачується їм на день звільнення з військової служби.
Надбавка за безперервну службу встановлена Указом Президента України від 24.04.2003 року № 370 «Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам внутрішніх справ України за безперервну службу».
Відповідно до пункту 1 Указу Президента України від 24 квітня 2003 року №370 «Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам внутрішніх справ України за безперервну службу», головам відповідних міністерств (відомств) надано право встановлювати щомісячні надбавки за безперервну службу у відсотках до грошового забезпечення особам, які мають високі результати у службовій діяльності, залежно від стажу служби. Цим Указом встановлено максимальні розміри (у відсотках) надбавок за високі результати у службі.
Таким чином, зазначена надбавка не є обов'язковою.
З матеріалів справи вбачається, що до перерахунку пенсії позивача, починаючи з 01.01.2005 року включена надбавка за безперервну службу, не зважаючи на те, що вона не була передбачена на час виходу позивача на пенсію, та не входила до грошового забезпечення позивача (а.с.46, 33).
З 01.05.2006 року грошове забезпечення співробітників податкової міліції України здійснювалось на підставі норм Постанови КМУ № 268 від 9 березня 2006 року „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”.
Позивачу проводився перерахунок пенсії, однак, наряду з новими видами грошового забезпечення помилково до розрахунку пенсії також була включена надбавка за безперервну службу (а.с.30), не зважаючи також на те, що надбавка за безперервну службу особам, які проходили службу в податковій міліції станом на 01.05.2007 року, фактично не нараховувалась і не виплачувалась (а.с.36).
Отже відповідач, встановивши порушення норм законодавства при перерахунку позивачу пенсії, усунув його, та з червня 2009 р. привів розмір пенсії у відповідність до вимог законодавства.
На підставі вищевикладеного, висновок суду першої інстанції щодо протиправності дій відповідача, суперечить нормам чинного законодавства.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з порушенням норм процесуального та матеріального права, доводи апеляційної скарги спростовують висновки суду першої інстанції, у зв'язку з чим вбачаються підстави для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення по даній справі нової постанови про відмову в позові.
Керуючись Законом України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”, Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 „Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплату пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей”, Указом Президента України від 24.04.2003 року № 370 «Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам внутрішніх справ України за безперервну службу», Постановою КМУ № 268 від 9 березня 2006 р. „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”, ст.ст.195, 196, п.3 ч.1 ст.198, п.4 ч.1 ст.202, ч.2 ст.205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Головного Управління Пенсійного фонду України в м.Севастополі - задовольнити.
Постанову Гагарінського районного суду м.Севастополя від 12 серпня 2010 року – скасувати.
Ухвалити нову постанову.
У позові ОСОБА_4 до Головного Управління Пенсійного фонду України в м.Севастополі про визнання дій протиправними, спонукання до виконання певних дій - відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення рішення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення рішення в повному обсязі.
Головуючий суддя: /підпис/ Л.В. Володіна
Судді: /підпис/ Н.Г. Алєєва
/підпис/ М.В. Моцний
З оригіналом згідно
Суддя Апеляційного суду
міста Севастополя Л.В. Володіна