Судове рішення #1460482
Справа № 2а-77/2007р

Справа 2а-77/2007р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2007 року                                                                           м. Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

в складі головуючої - судді: Безбородько В. А.

секретаря:                          Дмитрук С. І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Надвірна справу за позовом

ОСОБА_1 до Івано-Франківського обласного військового комісаріату,

Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області про визнання

протиправними дій при призначенні пенсії.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до Івано-Франківського обласного військового комісаріату,  Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій при призначенні пенсії.

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги,  суду пояснила,  що 6.04.2005 року її звільнено з військової служби. При нарахуванні пенсії їй не враховано підвищення посадового окладу за військову службу на території гірського населеного пункту,  хоч під час проходження служби вона отримувала вказане підвищення до посадового окладу і воно включено в грошовий атестат.

Просить постановити рішення,  яким визнати протиправними дії Івано-Франківського комісаріату при призначенні їй пенсії і збов"язати відповідачів зробити перерахунок призначеної їй пенсії з часу її призначення з врахуванням підвищення посадового окладу 25 % за військову службу.

Відповідачі в судове засідання не з"явилися,  про час і місце слухання справи повідомлені.

Суд вислухавши пояснення позивача,  вивчивши матеріали справи,  вважає,  що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено,  що позивач проходив військову службу у військовій частині А 1807. Наказом Командувача військами Західного оперативного командування від 6.04.2005 року № 14 її звільнено з військової служби в запас за п.63 п. "В" Тимчасового положення про проходження військової служби особами офіцерського складу та прапорщиками ЗС України за станом здоров"я,  наказом командира військової частини А 1807 від 4.05.2005року № 93 її виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення.

У відповідності до  ст.  43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців,  осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб..» при обчисленні пенсій,  які призначаються військовослужбовцям у грошове забезпечення включаються: оклад за останньою штатною посадою перед звільненням,  оклад за військове звання,  процентна надбавка за вислугу років,  щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії в розмірах,  встановлених законодавством.

Відповідно до Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України,  затвердженого наказом Міністра оборони України від 5.03.2001 року,  військовослужбовцям,  які проходять військову службу у військових

 

2

 

частинах,  розташованих на території населених пунктів,  яким надано статус гірських,  оклади підвищуються на 25 % в період проходження служби в даному населеному пункті. А тому при призначенні пенсії позивачу відповідач повинен був врахувати посадовий оклад з підвищенням на 25 % за службу у населеному пункті ,  якому надано статус гірського згідно грошового атестату.

При таких обставинах суд вважає протиправними дії Івано-Франківського військового комісаріату при призначенні пенсії позивачу при нарахуванні розміру пенсії,  яким визначено з його грошового забезпечення згідно грошового атестату без врахування підвищення посадового окладу 25 % за військову службу в гірській місцевості.

У відповідності до  ст.  ст.  99, 102 КАСУ для звернення до суду за захистом прав,  свобод та інтересів особи встановлюється річний строк,  який,  якщо не встановлено інше,  обчислюється з дня,  коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав та свобод.

10.04.2007 року позивач звернулась до суду з позовом,  інших даних,  що вона зверталась до відповідачів з заявами про перерахунок пенсії у суду немає.

Згідно  ст.  99 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік»,  Постанови KM України № 1522 від 2.11.2006 року «Про передачу органам пенсійного Фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» з 1.01.2007 року функції призначення,  перерахунку і виплати пенсій особам офіцерського складу,  прапорщикам,  військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом передано органам Пенсійного Фонду України.

При таких обставинах суд вважає,  що слід зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області зробити перерахунок призначеної пенсії позивачу з 10.04.2006 року,  в межах строку звернення до суду з врахуванням підвищення посадового окладу 25 % за військову службу в гірській місцевості згідно грошового атестату і зобов'язати його виплатити пенсію позивачу з врахуванням такого підвищення.

На підставі  ст.  ст.  12, 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ»,  Постанови KM України від 17.07.1992 року № 393 « Про порядок обчислення вислуги років,  призначення та виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського ск5ладу,  прапорщикам,  мічманам,  військовослужбовцям надстрокової служби...»,  керуючись  ст.  ст.  160, 161, 162.163 КАСУ,  суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити. Визнати протиправними дії Івано-Франківського обласного військового  комісаріату при призначенні пенсії ОСОБА_1.

Зобов"язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області зробити перерахунок призначеної пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 10.04.2006 року з врахуванням підвищення посадового окладу 25 % за військову службу в гірській місцевості.

Зобов"язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області виплатити пенсію за вислугу років ОСОБА_1 з 10.04.2006 року з врахуванням підвищення посадового окладу 25 % за військову службу в гірській місцевості. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заява про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження,  але апеляційна заява не була подана в строк,  рішення суду набирає законної сили після закінчення строку.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду до Львівського апеляційного адміністративного суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення,

 

3

 

апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація