АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2011 року м. Чернівці
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Чернівецької області у складі:
головуючого Бреславський О. Г.
суддів: Кулянди М.І., Перепелюк Л.М.
секретаря: Цимбал Ю.Ю.
з участю сторін: позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Глибоцького районного суду Чернівецької області від 17 лютого 2011 року,-
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Глибоцького районного суду Чернівецької області від 17 лютого 2011 року позов ОСОБА_1 задоволено та стягнуто з ОСОБА_3 на її користь аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 400 гривень щомісячно на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_4 до досягнення нею повноліття. Вирішено питання щодо судових витрат.
На дане рішення ОСОБА_3 подано апеляційну скаргу, в якій посилається на те, що суд неповно з’ясував обставини справи та прийшов до необґрунтованого висновку щодо стягнення аліментів у такому розмірі. Судом при цьому не враховано, що на його утриманні знаходяться матір та вітчим, що він не має постійного заробітку, а в даний час взагалі не працює. Тому визначений судом розмір аліментів порушуватиме права інших членів його сім’ї. Посилаючись на зазначені обставини, просив рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким зменшити розмір аліментів до 200 грн.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційну скаргу слід відхилити, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно до ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідно ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають значення.
З матеріалів справи вбачається, що сторони є батьками неповнолітньої дитини ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1, яка після фактичного розпаду їх шлюбу, з 2010 року проживає з матір’ю, знаходиться на її утриманні та вихованні. Встановлено, що ОСОБА_3 матеріальну допомогу на утримання дитини не надає.
Визначаючи розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на користь позивачки на утримання дитини судом першої інстанції було правильно враховано обставини справи, вимоги розумності, виваженості, співмірності і справедливості, майновий стан сторін, стан здоров’я дитини, розмір доходів сторін, те що відповідач фактично здоровий, стягнення по виконавчих листах з нього не проводиться, а також те, що останній в судовому засіданні позовні вимоги визнав.
Доводи апеляційної скарги про необхідність зменшення розміру аліментів з врахуванням наявності у відповідача на утриманні матері та вітчима, не заслуговують на увагу, оскільки ОСОБА_3 не надав суду в підтвердження цього належні докази.
Не обґрунтованими є посилання апелянта на те, що він по матеріальному стану не має можливості сплачувати аліменти у розмірі визначено судом, оскільки він є працездатного віку і таку можливість має.
Відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини на які вона посилається.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому відповідно до ч.1 ст.308 ЦПК України апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення суду - залишенню без змін.
Керуючись статтями 307, 308, 313, ЦПК України, колегія суддів ,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Рішення Глибоцького районного суду Чернівецької області від 17 лютого 2011 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте вона може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий:
Судді: