Справа № 2-306/2007 p.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.03.2007 року м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд в складі:
головуючого судді Романова П.Ф.,
при секретарі Андронік Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Моги-леві-Подільському цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ „Вінницянафтопродукт" про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
В серпні 2000 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до суду про поновлення його на роботі оператором АБП ТОВ „Могилів-Подільська нафтобаза", стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.
В зв'язку з ліквідацією підприємства відповідача за клопотанням позивача ухвалою Могилів-Подільського районного суду від 26.02.2002 року притягнуто відповідачем по справі правонаступника ліквідованого підприємства - ВАТ „Вінницянафтопродукт".
По справі виносилися три судових рішення, які були скасовані апеляційним судом Вінницької області.
Під час розгляду справи по суті 22.03.2007 року представник позивача ОСОБА_2 подав до суду письмове клопотання про заміну збанкрутілого відповідача ВАТ „Вінницянафтопродукт" на його правонаступника ВАТ „Концерн Галнафтогаз", Вінницька філія якого знаходиться в м. Вінниці, вул. Залізнична, 13. Правонаступництво Вінницької філії ВАТ „Концерн Галнафтогаз" після оголошеного банкрутом ВАТ „Вінницянафтопродукт" представник відповідача ОСОБА_2 підтверджує вимогами ч. З ст. 36 КЗпП України та фіскальним чеком, в якому відображені реквізити власника.
Дослідивши письмове клопотання представника позивача, доданий до клопотання фіскальний чек на відпуск бензину, матеріали цивільної справи, суд приходить до висновку, що клопотання представника позивача щодо заміни відповідача по справі ВАТ „Вінницянафтопродукт" на Вінницьку філію ВАТ „Концерн Галнафтогаз" задоволенню не підлягає з наступних підстав: ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди.
Відповідачем по справі була АБП ТОВ „Могилів-Подільська нафтобаза", а з 26.02.2002 року ВАТ „Вінницянафтопродукт".
15.01.2004 року постановою господарського суду Вінницької області ( справа № 10/120-03) ВАТ „Вінницянафтопродукт", що розташоване за ад-
2
ресою: м. Вінниця, вул. Залізнична, 13, визнане банкрутом, а ухвалою цього ж суду від 23.08.2005 року затверджено звіт та ліквідаційний баланс ВАТ „Вінницянафтопродукт" з ліквідацією даної організації як юридичної особи.
В ході ліквідаційної, процедури погашені лише частково вимоги кредиторів за рахунок реалізації майна ВАТ „Вінницянафтопродукт". Дане акціонерне товариство 13.09.2005 року вилучене з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Всі процедури по ліквідації юридичної особи ВАТ „Вінницянафтопродукт" проведені відповідно до діючого законодавства.
Визнаючи банкрутство і ліквідацію, як юридичної особи, відповідача по справі, представник позивача вважає, що відповідачем по справі після ВАТ"Вінницянафтопродукт" є його правонаступник Вінницька філія ВАТ „Концерн Галнафтогаз" і підтверджує даний факт положенням ч. З ст. 36 КЗпП України та фіскальним чеком на відпуск бензину АЗС „ОККО" ВАТ „Концерн Галнафтогаз" Вінницької філії.
Частина 3 статті 36 КЗпП України передбачає, що у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується.
Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (п.1ч.1ст.40 КЗпП України).
Частина 3 ст. 36 КЗпП України чітко гарантує права працівників підприємства в разі зміни власника підприємства або його реорганізації.
На час ліквідації підприємства - оголошення банкрутом, затвердження звіту та ліквідаційного балансу, вилучення з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, як юридичної особи 13.09.2005 року, позивач не був працівником ВАТ „Вінницянафтопродукт" і на нього не розповсюджуються гарантії, передбачені у вказаній вище статті.
Крім того, ч. 3 ст. 36 КЗпП України не регулює трудові правовідносини з працівниками в результаті визнання підприємства банкрутом, а тому посилання представника позивача, що відповідно до ч.3 ст. 36 КЗпП України Вінницька філія ВАТ"Концерн Галнафтогаз" є правонаступником банкрута ВАТ „Вінницянафтопродукт" є безпідставними. Судом також не приймається до уваги посилання представника позивача на фіскальний чек, на якому вказані реквізити „ОККО" АЗС ВАТ „Концерн Галнафтогаз" Вінницька філія м. Могилів-Подільський, проспект Незалежності, 147", так як він не є доказом правонаступництва.
Відповідно до п.п. 12-12.2 Статуту дочірнього підприємства „Вінницянафтопродукт" ВАТ „Концерн Галнафтогаз", затвердженого 08.0*9.2001 року і зареєстрованого 14.0 6.2002 року, правонаступництво прав і обов'язків дочірнього підприємства „Вінницянафтопродукт" наступає лише у випадку його реорганізації.
Аналізуючи зібрані в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що Вінницька філія ВАТ "Концерн Галнафтогаз" не є правонаступником ВАТ „Вінницянафтопродукт", тому не може бути відповідачем по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ
3
„Вінницянафтопродукт" про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди.
Виходячи з викладеного, суд відмовляє представнику позивача ОСОБА_2 в заявленому клопотанні про заміну відповідача ВАТ „Вінницянафтопродукт", який визнаний банкрутом, на відповідача Вінницьку філію ВАТ "Концерн Галнафтогаз" по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ „Вінницянафтопродукт" про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди.
Керуючись ст. 33 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити представнику позивача ОСОБА_2 в задоволенні клопотання про заміну збанкрутілого відповідача ВАТ „Вінницянафтопродукт" на відповідача Вінницьку філію ВАТ "Концерн Галнафтогаз" по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ „Вінницянафтопродукт" про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.