Справа №22 - 754 2007р Головуючий у 1 інстанції Ковтун Л.М.
Доповідач Кривохижа В. І.
УХВАЛА
24 квітня 2007 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах
апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
Головуючої: Кривохижі В.І. Суддів: Черниш Т. В.
Чорнобривець О. С
при секретарі Тітенко Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на ухвалу Ленінського районного суду м. Кіровограда від 2 листопада 2006 року,-
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 2 листопада 2006 року позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про захист честі і гідності та стягнення матеріальної і моральної шкоди залишена без розгляду в зв'язку з повторною неявкою позивача в судове засідання без поважних причин.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування ухвали через порушення норм процесуального права.
Заслухавши доповідача, пояснення позивача, відповідача ОСОБА_2., її представника перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає,що ухвала суду підлягає скасуванню з таких підстав.
Відповідно до ч.3 ст. 169, п.1 ч.1 ст. 207 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, без поважної причини або неповідомлення ним про причину повторної неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає заяву без розгляду.
Постановляючи ж ухвалу про залишення позову без розгляду, суд послався на те, що позивачка 14.07.2006 року та 2.11.2006 року не з'являлась в судові засідання.
Проте, згідно протоколів вбачається, що після 14.07.2006 року проводилися судові засідання 25.09,11.10, 19.10 та 2.11.2006 року (а.с.39, 65-67).
При цьому, відомості про вручення позивачці повістки в судове засідання, призначене на 19 жовтня 2006 року, відповідно до вимог ст. 76 ЦПК України в матеріалах справи відсутні.
В зв"язку з порушенням порядку, встановленого для вирішення цього питання, ухвалу суду не можна визнати законною і обгрунтованою, тому вона підлягає скасуванню.
Керуючись ст. ст. 307, 312-315 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Ухвалу Ленінського районного суду м. Кіровограда від 2 листопада 2006 року скасувати і передати питання на новий розгляд суду першої інстанції.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двох місяців.