ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
УХВАЛА
"08" квітня 2011 р. Справа № 02-03/345/26
Суддя Лилак Т. Д. розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали
за позовом Приватного підприємства «Агроцентр», м. Біла Церква
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Біла Церква
про стягнення 100 000,00 грн. заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Подана Приватним підприємством "Агроцентр„ позовна заява не відповідає вимогам розділу VIII Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують позовні вимоги. У п. 4 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України вказується, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Вказаної вимоги не дотримано під час складання позову, адже додані копії документів не засвідчені належним чином і не можуть вважатися допустимими доказами та не приймаються судом до уваги, оскільки не відповідають вимогам ст. 36 Господарського процесуального кодексу України, де зазначено, що письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідчених копіях. Так, копіями вважаються засвідчені уповноваженим органом документи, ідентичні за своїм змістом і формою оригіналам. Відповідно до п. 5.2.7 Національних стандартів Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації ДСТУ 4163-2003 відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, а також дати засвідчення копії. Засвідчуватися повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Всупереч наведених положень законодавства, приєднані до позовної заяви копії документів не засвідчені належним чином, оскільки не містять вищенаведеної відмітки про засвідчення копії документа з відтиском печатки підприємства.
Відповідно до Роз'яснень Вищого Арбітражного суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" від 18.09.1997 р. № 02-5/289 недодержання вимог ст. 54 і 57 Господарського процесуального кодексу України щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Нормами п. 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.
Відповідно до п. 3 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату державного мита у встановлених порядку і розмірі.
В поданій до суду позовній заяві відсутні документи, які підтверджують сплату державного мита у встановленому порядку і розмірі.
Відповідно до п. 4 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати державного мита у встановленому порядку та розмірі.
Згідно з вимогами ст. 56 Господарського процесуального кодексу України та п. 2 ч. 1 ст. 57 ГПК України сторонам надсилаються копії позовної заяви та доданих до неї документів і до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
У відповідності з п.36 "Правил надання послуг поштового зв'язку", затверджених Постановою КМ України від 17.08.2002р., касовий чек видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", і підтверджує факт надання послуги відділенням зв'язку.
Відповідно до роз'яснення ВАСУ №02-5/289 від 18.09.97 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" розрахунковий документ, виданий відправникові поштового відправлення відповідно до пункту 36 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 N 1155 є належним доказом надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих то неї документів.
Згідно ч. 2 ст. 36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі, або в належним чином засвідченій копії.
Відповідно до п. 5.27. Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДГТУ 4163-2003) відмітка про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, докази надіслання іншій стороні копії позовної заяви і доданих до неї документів відсутні, оскільки додана до позовної заяви незавірена ксерокопія фіскального чеку №4551 від 30.03.2011 року не може бути доказом надсилання позовної заяви іншій стороні у справі.
Отже, позивачем не додано до позовної заяви доказу надсилання її копії іншій стороні у справі.
Згідно з п. 6 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позивачем не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За таких обставин, позовна заява та додані до неї документи піддягають поверненню без розгляду.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п. 3, 4, 6, ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву та додані до неї документи повернути позивачеві без розгляду.
Суддя Т.Д. Лилак