№ 2а-217-07
УХВАЛА
Ім'ям України
смт Короп 28 грудня 2007 року
Коропський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого - судді Грушка О.П.
при секретарі - Хілько Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про відстрочку виконання рішення суду,-
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області звернулося до суду з заявою про відстрочку виконання рішення суду, вказуючи на те, що на виконання до Деснянського відділу Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції надійшов виконавчий лист Коропського районного суду, Чернігівської області № 2а-42-2006 від 28.11.2007 року про зобов”язання головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (далі - головне управління) здійснити ОСОБА_1перерахунок пенсії з 20 грудня 2005 року з врахуванням доплати за виконання службових обов”язків в зоні відчуження ЧАЕС з часу призначення пенсії, тобто з 20.12.2005 року. Постанова про відкриття виконавчого провадження була винесена 12.12.2007 року та надійшла до управління 14.12.2007 року. Заявник вважає, що при винесенні постанови Київським апеляційним адміністративним судом порушено норми процесуального та матеріального права, при розгляді справи не повністю були досліджені обставини справи, що призвело до неправильного вирішення справи, тому 03.12.2007 року було подано касаційну скаргу за № 5574/06 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 05.11.2007 року. До касаційної скарги додавалось клопотання про призупинення виконання постанови Київського апеляційного суду. Листом пенсійного фонду України від 26.07.07 року № 12085/02-60 повідомлено, що доплати, надбавки (у т.ч. за особливо шкідливі умови праці, за роботу в зоні відчуження), підвищення тощо за час служби в зоні ЧАЕС, які не належать до складових грошового забезпечення за займаними прсадами військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, при обчисленні пенсії не враховуються. До складу грошового забезпечення ОСОБА_1 надбавки, які він отримував, перебуваючи на військовій службі в зоні відчуження ЧАЕС, не входять, що підтверджується грошовим атестатом, з якого нараховується пенсія і який виданий управлінням МВС України в Київській області, в якому не зазначені ті види виплат, із яких ОСОБА_1 просить перерахувати пенсію. Вносити зміни до грошового забезпечення чи довідок, які є підставою для нарахування пенсії за Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, працівники головного управління не мають права. Здійснення перерахунку ОСОБА_1, а також виплата перерахованої пенсії унеможливить повернення коштів у разі задоволення касаційної скарги головного управління. А тому просить суд відстрочити виконання рішення суду до прийняття рішення за поданим клопотанням та касаційної скарги в зв”язку з неможливістю повернення коштів у разі їх сплати.
В судове засідання представник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області не з'явився по невідомій суду причині, хоч про час і місце розгляду справи Управління було повідомлене своєчасно.
В судове засідання представник Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області не з'явився по невідомій суду причині, хоч про час і місце розгляду справи Управління було повідомлене своєчасно.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився по невідомій суду причині, хоч про час і місце розгляду справи був повідомлений своєчасно.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Рішенням Коропського районного суду за виконавчим листом № 2а-42-2006 від 28 листопада 2007 року зобов'язано головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити на користь ОСОБА_1перерахунок пенсії з 20 грудня 2005 року з врахуванням доплати за виконання службових обов”язків в зоні відчуження ЧАЕС з часу призначення пенсії.
Відстрочка виконання рішення суду допускається у виняткових випадках, коли є обставини, що утруднюють виконання рішення. Вказані обставини передбачені в ст. 263 КАС України та в ст. 33 Закону України „Про виконавче провадження”. Так, відповідно до ст. 263 КАС України: за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення. Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України „Про виконавче провадження”: за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою або за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення чи зміну способу і порядку виконання.
Ні в заяві Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, ні в доданих до неї матеріалах судом не було встановлено обставин, які б вказували на неможливість або утруднення виконання судового рішення.
За таких обставин суд приходить до висновку, що заява Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 33 Закону України „Про виконавче провадження”, ст. 263 КАС України,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про відстрочку виконання рішення суду за виконавчим листом № 2а-42-2006 року, виданого Коропським районним судом 28 листопада 2007 року, про зобов'язання боржника здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1- відмовити.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду подається до Коропського районного суду Чернігівської області протягом п'яти днів з дня її ухвалення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
- Номер: 6/552/4/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2а-217/2007
- Суд: Київський районний суд м. Полтави
- Суддя: Грушко О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.12.2015
- Дата етапу: 19.01.2016