Судове рішення #1455658
Справа №2-1039/2007р

Справа №2-1039/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

" 16 " травня 2007 року       Бориспільський    міськрайонний    суд    Київської    області    у    складі:

головуючого судді -          І.В. Муранової

при секретарі -                 О.В. Бондаренко,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Борисполі Київської області цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до Сошниківської сільської ради Бориспільського району Київської області,

треті особа на стороні відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визначення

додаткового строку для прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ: ОСОБА_1 23.03.2007 року звернувся до суду з даним позовом про визначення йому додаткового строку один місяць для прийняття ним спадщини, що відкрилась внаслідок смерті його діда ОСОБА_4. Свої вимоги позивач мотивує наступним. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його дідусь ОСОБА_4, який залишив заповіт, в якому свої майно заповідав позивачу. Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина АДРЕСА_1. Спадкоємцями за законом є ОСОБА_2, ОСОБА_3. Позивач не звернувся з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори, тому що не був обізнаний з порядком прийняття спадщини, жив та навчався в м.Києві.

В судовому засіданні позивач повністю підтримав заявлені вимоги, пояснив суду, що на момент відкриття

спадщини він був неповнолітнім та не знав, що батько не звернувся в його інтересах о нотаріальної контори з

заявою про прийняття спадщини. Він навчався, коли вирішив оформити будинок на своє ім'я дізнався, що

пропустив строк на прийняття спадщини. Строк у два місяці буде достатнім для того, щоб він звернувся до

державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини.

В судове засідання представник відповідача Сошниківської сільської ради Бориспільського району Київської

області та треті особи не з'явились, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином,

направили заяви про розгляд справи без їх присутності.

Треті особи в попередньому засіданні позовні вимоги визнали повністю.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали цивільної справи та надані документи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, є спадкоємцем за заповітом ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується заповітом ОСОБА_4 від 13 квітня 2003 року, посвідченого секретарем Сошниківської сільської ради Бориспільського району Київської області, та свідоцтвом про смерть ОСОБА_4 /а.с-5,6/.

Відповідно до ч.І ст. 1269 Цивільного кодексу України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Згідно з ч.3 ст. 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

З досліджених в судовому засіданні доказів встановлено, що позивач ОСОБА_1 не подав заяву про прийняття спадщини, оскільки на момент відкриття спадщини був неповнолітнім /а.с-9/ та проживав і навчався в м.Київі /а.с-10/. За таких обставин суд визнає, що строк для прийняття спадщини пропущений позивачем з поважної причини, та вважає необхідним призначити ОСОБА_1 додатковий строк два місяці, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

На підставі викладеного, керуючись ст. 1269,1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 10,11,169,212,214,215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити. Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, терміном два місці, для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, що відкрилась після смерті його діда ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення та наступної подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація