Справа 4-с-5/07 р.
ТАТАРБУНАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У X В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2007 року. Татарбунарський районний суд Одеської області в складі:
головуючого - судді Тимошенка С.В.,
при секретарі Коренчук О.Е.,
за участю прокурора
адвоката(ів) ОСОБА_3.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Татар-бунари Одеської області цивільну справу за скаргою ОСОБА_1на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби у Татарбунарському районі Одеської області ОСОБА_2,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1. звернувся до суду з скаргою на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби у Татарбунарському районі ОСОБА_2., посилаючись на наступні обставини. На підставі виконавчого листа 2-167 від 16.05.2003 p., який видав Татарбунарський районний суд, він зобов'язаний був сплатити на користь ОСОБА_4 грошову компенсацію в сумі 34060 грн. за житловий будинок, що розташований по АДРЕСА_1. У зв'язку з тим, що у нього були відсутні кошти для сплати боргу, а державний виконавець не надіслав виконавчого листа за його місцем роботи, на будинок було накладено арешт та призначена експертиза для оцінки вартості зазначеного будинку. Згідно з висновком експерта ринкова вартість спірного будинку складає 17791 грн., що втричі менше інвентарної вартості будинку за станом на момент винесення судом рішення у 2003 році. Відповідно до згаданого рішення суду від 16 березня 2003 року вартість будинку складала 59150 грн., рішення як взагалі, так і в частині вартості будинку вищими судовими інстанціями не змінювалось і не відмінялось, тому державний виконавець при вирішенні питання про публічні торги повинен був виходити з цієї вартості будинку, а не призначати експертизу, висновок якої порушує його права та законні інтереси.
У судовому засіданні ОСОБА_1. підтримав скаргу.
Державний виконавець ОСОБА_2. скаргу не визнала, вважаючи її не підлягаючою задоволенню, та пояснила, що відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" вона у зв'язку з відсутністю у заявника достатніх коштів для сплати боргу з метою звернення стягнення на належний йому будинок наклала на нього арешт шляхом опису та призначила експертизу для оцінки його ринкової вартості. Вважає, що її дії є правомірними.
2
Заслухавши пояснення та доводи учасників процесу, суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню.
Копією постанови ( а.с. ) підтверджується, що Об березня 2006 року було відкрито виконавче провадження про стягнення з ОСОБА_1. на користь ОСОБА_4 боргу у сумі 34060 грн. на підставі виконавчого листа № 2-167, виданого Татарбунарським райсудом 16 травня 2003 року.
Згідно з копією постанови про арешт майна боржника від 16 листопада 2006 року ( а.с. ) на будинок ОСОБА_1. було накладено арешт та заборонено його відчуження.
Як видно з висновку експерта, що було оглянуто у судовому засіданні, ринкова вартість належного заявнику житлового будинку по АДРЕСА_1на дату оцінки становить 17791 грн.
Згідно з ч.5 ст.50 Закону України «Про виконавче провадження» у разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення.
Відповідно до ст.62 Закону України "Про виконавче провадження" звернення стягнення на будинок, квартиру, інше приміщення, земельну ділянку, що є нерухомим майном, провадиться у разі відсутності у боржника достатніх коштів чи рухомого майна. Одержавши документальне підтвердження належності боржникові на праві власності будинку чи іншого нерухомого майна, державний виконавець накладане на них арешт шляхом опису і оцінки за їх вартістю на момент арешту та надсилає повідомлення нотаріальному органу за місцем знаходження майна вимогу про реєстрацію даного факту.
Таким чином, встановивши, що у ОСОБА_1., що є боржником, відсутні кошти та цінності, достатні для задоволення вимог стягувача, а цю обставину підтвердив заявник, державний виконавець відповідно до вимог ст.62 Закону України "Про виконавче провадження" наклав арешт на належне боржнику нерухоме майно, зокрема на житловий будинок, шляхом опису і оцінки за його вартістю на момент арешту та надіслав повідомлення нотаріальному органу за місцем знаходження майна вимогу про реєстрацію даного факту.
Тобто дії державного виконавця виконані у відповідності до вимог чинного законодавства, у межах своїх повноважень, їх перевищень не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.50,62 Закону України «Про виконавче провадження», ст.ст.208-210,383,386,387 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ :
У задоволенні скарги ОСОБА_1на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби у Татарбунарському районі Одеської області ОСОБА_2 відмовити.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.