Судове рішення #1454893
Справа №2о-57/2007

Справа №2о-57/2007

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

26 квітня 2007 року Сніжнянський міський суд Донецької області у складі:

головуючої - судді                                                                Варнавської Л.О.

народних засідателів -                                              ОСОБА_2

ОСОБА_3

при секретарі                                                            Ложкіній А. А.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сніжне справу за заявою ОСОБА_1про визнання громадянина безвісно відсутнім,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Заявниця звернулась до суду з заявою про визнання безвісно відсутнім ОСОБА_4, посилаючись на те, що з ОСОБА_4вона знаходиться в зареєстрованому шлюбі з 19.08.1988 року, від шлюбу має неповнолітнього сина ОСОБА_4, 1989 року народження, однією родиною вони проживали по АДРЕСА_1, чоловік працював на шахті „Північна", з 2002 року ОСОБА_4звільнився з шахти „Заря" та виїхав на заробітки. З того часу про місцезнаходження чоловіка ій нічого невідомо, пошуки результатів не дали. Визнання громадянина безвісно відсутнім заявнику необхідно для оформлення пенсії у зв'язку з втратою годувальника, а також для розірвання шлюбу.

У судовому засіданні заявник підтримав заяву про визнання її чоловіка ОСОБА_4 таким, який є безвісно відсутнім, як на докази посилається на показання свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6

Від зацікавленої особи відділу реєстрації актів громадського стану Сніжнянського міського управління юстиції надійшла письмова заява про розгляд справи без участі їх представника. З позовними вимогами ОСОБА_1 ознайомлені, заперечень по справі не мають.

У судове засідання представник заінтересованої особи Пенсійного Фонду не з'явився, надав заяву в якій проти задоволення заяви не заперечує.

Суд, заслухавши пояснення заявниці, допитавши свідків, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ст. 43 ЦК України фізична особа може бути судом визнана безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місті її постійного проживання немає відомостей про її місцеперебування.

Факт відсутності відомостей про місце перебування ОСОБА_4 в місті його постійного проживання у АДРЕСА_1протягом одного року підтверджується зібраними у справі доказами..

Допитані судом свідки, ОСОБА_5 ОСОБА_6 кожний окремо показали, що починаючи з 28 лютого 2002 р. після смерті його матері ОСОБА_4, тобто більше року, за місцем постійного проживання АДРЕСА_1не бачили, цей будинок вже не придатний для проживання, родичів ОСОБА_1, які б мешкали у м. Сніжне не знають, де він може знаходитись не знають. Зі слів його дружини їм відомо, що він їй не пише, ніякої допомоги дитині не дає.

 

2

Згідно з повідомленням відділу міліції ОСОБА_4 як злочинець чи весвісно відсутній не значиться.

З урахуванням наведеного, у суду не має підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених свідками. Даних про їхню заінтересованість в результаті розгляду справи відсутні, їх показання об'єктивно підтверджуються і не суперечать іншим зібраним у справі доказам

Заслухав пояснення заявниці ОСОБА_1, свідчення свідків, вивчивши письмові пояснення представника зацікавленої особи, матеріали справи, суд вважає подану заяву такою, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 43 ЦК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом року в місті її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.

У судовому засіданні доведено, що ОСОБА_4 за місцем постійного проживання не перебуває більше року і відомостей про справжнє його місце перебування не відомо, і оцінюючи у порядку ст. 212 ЦПК України надані докази, що підтверджують такі обставини, суд приходить до висновку про можливість визнання ОСОБА_4 безвісно відсутнім.

Підтвердження зазначеного факту визнання ОСОБА_4 безвісно відсутнім для заявниці ОСОБА_1 який є її чоловіком має значення для охорони ним прав та інтересів заявниці та її сина, оформлення пенсії її сину ОСОБА_4у зв'язку з втратою годувальника та розірвання шлюбу, у ході розгляду справи обставин, які б указували на виникнення спірних правовідносин про право, не виникло.

Задоволення заяви ОСОБА_1 має для неї та її дитини юридичне значення.

Статтею 107 СК України передбачена можливість розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану в разі, якщо один з подружжя визнаний безвісно відсутнім. Право на пенсію внаслідок втрати годувальника виникає і у випадку визнання годувальника в установленому порядку безвісно відсутнім згідно зі ст. 37 Закону України ,Діро пенсійне забезпечення".

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_1. безвісно відсутнім.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234, 246, 248, 249, 294 ЦПК України, ст. 43 ЦК України, суд,

 

ВИРІШИВ:

 

Заяву ОСОБА_1про визнання громадянина безвісно відсутнім задовольнити.

Визнати безвісно відсутнім ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженця м. Сніжне Донецької області.

Рішення може бути оскаржено сторонами шляхом подання заяви про апеляційне оскарження на протязі десяти днів з моменту його проголошення та подання апеляційної скарги на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Донецької області через Сніжнянський міський суд.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація