Справа № 2-а-304/2011 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 квітня 2011 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Марчак Ю.І., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Яремче про визнання протиправною відмову відповідача здійснити перерахунок додаткової пенсії у розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»та зобов’язання здійснити перерахунок цієї пенсії,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом про визнання протиправною відмову відповідача здійснити перерахунок додаткової пенсії у розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»та зобов’язання здійснити перерахунок цієї пенсії.
Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії, однак, з 23.09.2010 року йому виплачують додаткову пенсію нижчим розміром від передбаченого діючим законодавством, що і стало підставою для звернення до суду з відповідним позовом.
Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримав та в установлений законодавством строк надав суду письмові заперечення на позов.
Відповідач в письмовому запереченні зазначив, що з 23 вересня 2010 року позивачу призначено пенсію за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії відповідно до п.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». З 23.09.2010 року розмір пенсії позивача становив 935,88 грн. виходячи із коефіцієнту страхового стажу –0,33750 коефіцієнту індивідуального середньомісячного заробітку –1,08253 та заробітної плати 1786,64 грн. Відповідач також зазначає, що порядок обчислення пенсії постраждалим громадянам від Чорнобильської катастрофи було врегульовано постановою Кабінету Міністрів України №530 від 28.05.2008 р. «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян». Відповідно до названої постанови розмір додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю становить 10 % прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність. Відповідач також зазначає, що відповідно до ч.3 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»мінімальний розмір пенсії за віком застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом і для перерахунків та підвищень пенсій за іншими законами не застосовується. Відповідач просить відмовити в позові.
Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач являється особою, що має статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи і відноситься до 3 категорії. Відповідно до положень ст.51 ч.1 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, віднесеним до категорії 3, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, призначається у розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком. Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" названа норма Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" змінена з 1.01.2008 р. Але такі зміни визнано неконституційними Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р.
Отже, позивачу повинна виплачуватися щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком.
Записами у письмовій відповіді відповідача позивачу та запереченнях на позов, встановлено, що відповідач вимоги ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо виплати позивачу додаткової пенсії у вказаному розмірі не дотримав. Заперечення відповідача проти позову суд вважає такими, що не ґрунтуються на законі. За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається за правилами ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, не має.
Згідно Положення про Пенсійний фонд України, Пенсійний фонд України безпосередньо та через утворені територіальні управління призначає пенсії, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій. Позаяк відповідач не виконав своїх повноважень щодо виплати позивачу додаткової пенсії в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком, право позивачки підлягає захисту.
Правилами ст.99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів. Тому позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в межах шестимісячного строку з дня звернення до суду.
Обидві сторони звільнені від сплати судового збору, тому не сплачений судовий збір слід віднести за рахунок держави.
На підставі ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та керуючись ст.183-2 КАС України,-
п о с т а н о в и в:
позов задоволити.
Визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України щодо встановлення ОСОБА_1 додаткової пенсії у розмірі 25% мінімальної пенсії за віком.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м.Яремче провести перерахунок та виплачувати додаткову пенсію ОСОБА_1 відповідно до положень ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»та ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 28.09.2010 р.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 10 днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Яремчанський міський суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційного скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя:Ю. І. Марчак
- Номер: 2-аво/363/7/19
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-А-304/2011
- Суд: Вишгородський районний суд Київської області
- Суддя: Марчак Ю. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.10.2019
- Дата етапу: 21.10.2019
- Номер: 2-а/1303/304/2011
- Опис: про стягнення грошової допомоги як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-304/2011
- Суд: Буський районний суд Львівської області
- Суддя: Марчак Ю. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.03.2009
- Дата етапу: 05.01.2012