Судове рішення #145411984


РІШЕННЯ

Іменем України


справа №2-256/07


20.02.07

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

в складі головуючого судді        Воронюк В.А

при секретарі        Полонській Н.М.

розглянувши у попередньому судовому засіданні

в м. Козятині справу за позовом ОСОБА_1 до Вернигородоцької сільської ради Козятинського району, Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 просить визнати за нею право власності на спадкове майно, яке залишилось після смерті її чоловіка - ОСОБА_2 , а саме житловий будинок з господарськими будівлями, розташований в АДРЕСА_1 . Заявниця посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік - ОСОБА_2 , а вона являється єдиним спадкоємцем. На день смерті чоловіка залишилось спадкове майно - жилий будинок з господарськими будівлями, розташований в АДРЕСА_1 . Спадщину вона прийняла у встановлений законом строк. Оформити спадщину в нотаріальній конторі вона не може у зв`язку з відсутністю належно оформлених правовстановлюючих документів на будинок на ім`я ОСОБА_2 .

В судовому засіданні позивачка позов підтримала та підтвердила обставини зазначені вище, та додала, що на будинок в АДРЕСА_1 на ім`я ОСОБА_2 є договір купівлі - продажу від 10.11.1984 року, але договір купівлі - продажу не був зареєстрований в інвентарбюро, тому нотаріус відмовила в видачі свідоцтва про право на спадщину на зазначене майно.

Представник відповідача - Вернигородоцький сільський голова в судовому засіданні позов підтримав, не заперечує про визнання за позивачкою права власності на спадкове майно після померлого ОСОБА_2 .

Виходячи з наведеного, суд вважає що рішення можливо постановити у попередньому судовому засіданні.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд для наявності для того підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 (а.с. 8). Після його смерті залишилось спадкове майно, що складається з житлового будинку з господарськими будівлями, розташованого в АДРЕСА_1 . Позивачка ОСОБА_2 спадщину прийняла, оскільки у встановлений законом строк звернулась до державної нотаріальної контори з заявою на прийняття спадщини, проте отримати свідоцтво про право на спадщину вона не може із - за відсутності на ім`я ОСОБА_2 правовстановлюючих документів на жилий будинок.

Про те, що будинок належить ОСОБА_2 підтверджується технічним паспортом на житловий будинок по АДРЕСА_1 де зазначено, що власником будинку є ОСОБА_2 (а.с.8). А також довідкою Вернигородоцької сільської ради від 9.10.2006р., де зазначено, що будинок, який знаходиться в АДРЕСА_1 зареєстрований в господарській книзі на ім`я ОСОБА_2 ( а.с.14); Договір купівлі - продажу від 10.11.1984 року, де покупцем зазначено ОСОБА_2 .

Оскільки із -за відсутності правовстановлюючого документа на житловий будинок з господарськими будівлями в АДРЕСА_1 на ім`я ОСОБА_2 , позивачка не може оформити право на спадщину, тому її право порушено і підлягає захисту за судовим рішенням.

Правовідносини, які склались між сторонами, відповідають вимогам ст.ст.1216, 1223, 1268 ЦК України, згідно з якими спадкуванням є перехід прав та обов`язків( спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців); право на спадкування мають особи, визначені у заповіті; спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її; незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.1216, 1218, 1223, 1268 ЦК України, ст.ст. 60, 130, 174, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ :

Позов задоволити.

За ОСОБА_1 визнати право власності на спадкове майно, а саме на жилий будинок з господарськими будівлями, розташований у в АДРЕСА_1 , який залишився після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_2 .

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд, про що в суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення має бути подана заява про апеляційне оскарження.

В разі подання заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня подання такої заяви.


Суддя
























Дата документу 20.02.2007


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація