Судове рішення #14533788

Справа № 6-204/09

заочне

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(додаткове)

03 червня 2009 року Ленінський районний суд м. Луганська у складі:

головуючого: судді Луганського В.І. при секретарі: Бірюкової О.О.

розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом МПП «Завод «Айдар-олія» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганської області про визнання втратившими право користуванням житловим приміщенням, зняття з реєстрації та виселення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач МПП «Завод «Айдар-олія» звернувся до суду з зазначеним позовом в обгрунтування якого вказує, що у володінні МПП «Завод «Айдар-олія» знаходиться будівля гуртожитку, розташована за адресою: АДРЕСА_1

Раніше зазначений гуртожиток належав ВАТ «Луганський міський автобусний парк», працівникам якого у зв’язку з роботою надавалась жила площа у гуртожитку.

Відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали у зазначеному гуртожитку, де займали дві кімнати - № 56, № 58. За інформацією обласного адресного бюро УМВС України в Луганській області, місце проживання відповідачів станом на 10.12.2008 р. зареєстроване у гуртожитку.

Відповідачі тривалий час, більш як шість місяців, у гуртожитку не проживають та не з’являються. Та обставина, що з березня 2008 р. відповідачі не проживають у гуртожитку підтверджується актом про непроживання.

Проте у приміщенні, де раніше проживали відповідачі, залишаються речі, що їм належать, ключі від приміщення також знаходяться у відповідачів, у зв’язку з чим позивач позбавлений можливості використовувати зазначені приміщення, здійснювати його ремонт, а також ремонт системи опалення, електромережі тощо.

Тому МПП «Завод «Айдар-олія» просить суд визнати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 такими, що втратили право користуванням житловим приміщенням, в кімнатах АДРЕСА_1, виселення та зобов’язати Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганської області зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_1, ОСОБА_2.

Позивач МПП «Завод «Айдар-олія» в судовому засіданні підтримав заявлені вимоги, пояснивши суду, що відповідач з березня 2008 року не проживають в кімнатах.

Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що підтверджує акт в тому, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 у вказаних кімнатах з березня 2008 р. не проживають.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснив, що підтверджує акт в тому, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 у вказаних кімнатах з березня 2008 р. не проживають.

08.04.2009 року постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги, давши суду аналогічні пояснення, проти винесення заочного рішення не заперечував.

Відповідачі у судове засідання не з’явилися, причин неявки суду не повідомили, про дату, час та місце розгляду справи були належним чином повідомлені, шляхом направлення на їх адресу документів позовної заяви, судових повісток та об*яви в газету,

заперечень проти позову не надали, заяви про розгляд справи за їх відсутністю до суду не надходило.

Заслухавши представника позивача в судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, оцінивши все в сукупності, суд приходить до наступного.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно положень ст. 71 ЖК України та роз’яснень, наданих у п. 10 постанови Пленуму Верховного Суду від 12.04.85 № 2 «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу», право користування житловим приміщенням за тимчасової відсутності наймача або членів його сім’ї зберігається протягом шести місяців або інших строків, передбачених цією статтею.

Відповідно до ст. 398 ЦК України право володіння виникає на підставі договору з власником або особою, якій майно було передано власником, а також на інших підставах, встановлених законом.

Згідно до ст. 396 ЦК України особа, яка має речове право на чуже майно, має право на захист цього права, у тому числі и від власника майна, відповідно до положень глави 29 цього кодексу.

 ст. 391 ЦК України передбачає, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Судом встановлено, що відповідачі за адресою: АДРЕСА_1 у вказаних кімнатах з березня 2008 р. не проживають, а лише тільки зареєстровані.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачі в кімнатах № 56, № 58 за адресою: АДРЕСА_1, не проживають понад шість місяців. Відповідно до акту, завіреного директором МПП «Завод «Айдар-олія» ОСОБА_5 з березня 2008 року не проживають за адресою: АДРЕСА_1. В судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 пояснили, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з квітня 2008 року не проживають за вказаною адресою.

Суд приходить до висновку, що відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 без поважних причин був відсутнім понад шість місяців.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги МПП «Завод «Айдар-олія» обгрунтовані та підлягають задоволенню оскільки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не проживають в кімнатах по вищевказаному адресу більше шести місяців без поважних причин.

Відповідно до СТ. 88 ЦПК України стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує стягнення з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Тому підлягають стягненню з відповідача на користь позивачів по первісному позову витрати по сплаті судового збору в розмірі 8 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 7грн. 50 коп.

Керуючись статтями 71, 72 Житлового Кодексу України, ст. ст. 391, 396, 398 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 118, 119 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заявлені вимоги МПП «Завод «Айдар-олія» задовольнити.

Виселити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, з жилого приміщення у гуртожитку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області шляхом подання до Ленінського районного суду м. Луганська заяви про апеляційне оскарження протягом 10-днів з дня його проголошення або подання апеляційної скарги у той самий строк. Апеляційна скарга подається протягом 20-днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація