Справа №2-26/2007 року
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2007 року смт Розівка
Розівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Кущ Т.М.
при секретарі судового засідання Шепель Т.А.
за участю: позивача ОСОБА_1,
розглянувши у приміщенні Розівського районного суду Запорізькій області у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позовна заява до Розівського районного суду Запорізької області надійшла 03 березня 2007 року.
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу, в якому вказав, що з відповідачем перебуває у зареєстрованому шлюбі з 13 травня 1989 року. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. На даний час сім'я розпалася, тому що відсутні спільні погляди на життя, відповідач веде аморальний спосіб життя, не надає допомогу на утримання дитини та не бере участі у вихованні сина. З березня 2005 року, тобто на протязі останніх двох років, подружжя проживає окремо один від одного, фактично створивши нові сім'ї. Позивач ОСОБА_1 вважає, що подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечить їхнім інтересам та інтересам дитини. За таких обставин позивач ОСОБА_1 просить суд розірвати шлюб між ним та відповідачем ОСОБА_2, зареєстрований 13 травня 1989 року Розівською селищною радою народних депутатів Куйбишевського району Запорізької області, актовий запис № 27.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав повністю свої позовні вимоги по тих підставах, які викладені в позовній заяві та пояснив, що з відповідачем ОСОБА_2 на теперішній час проживає в одному будинку за адресою:АДРЕСА_1, однак з березня 2005 року шлюбні відносини припинилися, між ними зникло взаєморозуміння та повага один до одного, і вони фактично створили нові сім'ї. Неповнолітній син мешкає з ними в одному будинку. ОСОБА_1 подальше сумісне проживання з відповідачем та збереження шлюбу вважає неможливим, заперечує проти надання судом строку для примирення.
Відповідач про час і місце судового засідання була повідомлена належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки, причину своєї неявки чи свого представника суду не повідомила.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає
положенням ст.224 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Із свідоцтва про укладення шлюбу встановлено, що сторони уклали шлюб 13 травня 1989 року у Розівській селищній раді народних депутатів Куйбишевського району Запорізької області, про що зроблений актовий запис № 27.
Від даного шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження.
2
Як встановлено в судовому засіданні з пояснень позивача ОСОБА_1, між ним та його дружиною ОСОБА_2 одруження виявилося невдалим, зникло взаєморозуміння та повага один до одного. Фактично сім'я розпалася, з березня 2005 року подружжя проживає окремо і фактично створили нові сім'ї, хоча проживають в одному будинку.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 не виявив бажання зберегти подружні відносини, заперечував проти надання строку для примирення.
Відповідно до ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень. Відповідач ОСОБА_2 Заперечень проти позову з посиланням на відповідні докази на надала, клопотань про надання судом строку сторонам для примирення не заявляла.
За таких обставин у сукупності суд дійшов висновку, що причини, які спонукали сторони на розірвання шлюбу, є обґрунтованими, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу між ними є неможливим, воно суперечить інтересам кожного з подружжя.
Відповідно до ст.24 СК України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Керуючись ст.ст.24,110,112 СК України, ст.ст.10,11,60,209,212-215,224-226 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 задовольнити. Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 13 травня 1989 року Розівською селищною радою народних депутатів Куйбишевського району Запорізької області, актовий запис № 27, які мають одну неповнолітню дитину.
Стягнути з ОСОБА_1 до ОСОБА_2 при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу державне мито у дохід держави в сумі 8 (восьми) гривень 50 (п'ятдесяти) копійок з кожного.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.