Судове рішення #14522778


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

(в порядку скороченого провадження)

29 березня 2011 року                                                                           Справа № 1170/2а-806/11

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Петренко О.С., розглянувши о 09.00 год. у порядку скороченого провадження адміністративну справу  

за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді

до відповідача:  фізичної особи –підприємця ОСОБА_1  

про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 632 грн. 46 коп., -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (далі по тексту УПФ України в м. Кіровограді) звернулося в адміністративний суд з позовом до фізичної особи–підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 632 грн. 46 коп.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що у ФОП ОСОБА_1 виникла заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, яка в добровільному порядку не відшкодована.

Згідно із п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається за місцем знаходження відповідача.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі –прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем ухвалу про відкриття скороченого провадження було отримано особисто 16.03.2011 року (а.с. 15), станом на 29 березня 2011  року - заперечення на позовну заяву чи заяву про визнання позову до суду відповідачем подано не було.

Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_1 зареєстрована в УПФУ в м. Кіровограді як платник страхових внесків.

Згідно ч. 1 ст. 15 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року №1058-ІV, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники і застраховані особи. У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, страхувальниками та відповідно платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи –суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб –суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або договорами цивільно-правового характеру.

Статтею 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхові внески –кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

На підставі ч. 3 ст. 18 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

          Згідно ч. 4 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду.

          Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону є календарний місяць.

На підставі ч.2 ст.106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

          Згідно п.п. 2 п. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, в тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум –уразі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум –у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум –у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

          Відповідно до п.п.10.1 п.10 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.122003 р. №21-1, на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків та своєчасно не сплачені фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0,1 % зазначених сум коштів, розрахована за кожний день простроченого платежу, тобто на фактично погашену суму недоїмки.

У відповідності до Закону України №2461-VI від 17 липня 2010 року «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно якого фізичні особи –суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) та члени сімей, зазначених осіб , які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, починаючи з липня 2010 року зобов’язані сплачувати до Пенсійного фонду страхові внески, щомісячний розмір яких, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, яка згідно Закону України «Про внесення змін до  Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян» та указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів підприємницької діяльності», що перераховується органами Державного казначейства України на рахунки органів Фонду у розмірі 10 та 42 відсотків відповідно, не може становити менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу.

Сума заборгованості 632 грн. 46 коп. складається із суми заборгованих (несплачених) страхових внесків, який складається з наступних сум.

Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році, мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить:

-липень, серпень, вересень –294,82 грн.;

- жовтень, листопад – 301,12 грн.;

- грудень –306,10 грн.

Платникам, які не сплатять суми страхових внесків у розмірі не менше мінімального страхового внеску у терміни до 20 жовтня 2010 року та 20 січня 2011 року –надсилається вимога про сплату боргу.

Страхувальник у разі незгоди з розрахунок суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Так від відповідача до пенсійного фонду України за період з 01.07.2010 року по вересень 2010 року надійшли кошти в сумі 252 грн.

Мінімальний страх врий внесок за ІІІ квартал 2010 року становив –884,46 грн.

Отже, загальна сума заборгованості становить 632 грн. 46 коп. (884,46 грн.-252 грн.).

Відповідачем 12.11.2010 року було отримано вимогу про сплату боргу /а.с. 10/.

У визначений законом строк дана вимога оскаржена не була.

Враховуючи вищевикладене, відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 632 грн. 46 коп., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і заявленими згідно чинного законодавства, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 159 –163, 167, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 (ін. код –НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді  (р/р 256073011226, МФО –323475 в Облуправлінні Ощадбанк, код ЄДРПОУ –20650088) заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 632 (шістсот тридцять дві)грн. 46 коп.

Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.

          Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду                    підпис                                О.С. Петренко

Згідно з оригіналом

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація