КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(в порядку скороченого провадження)
15 березня 2011 року Справа № 1170/2а-649/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Петренко О.С., розглянувши о 14.30 год. у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом: Долинської міжрайонної державної податкової інспекції
до відповідача: ОСОБА_1
про стягнення заборгованості сумі 310 грн. 50 коп., -
ВСТАНОВИВ:
Долинська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості сумі 310 грн. 50 коп.
Згідно із п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається за місцем знаходження відповідача.
Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі –прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем ухвалу про відкриття скороченого провадження було отримано особисто 01 березня 2011 року /а.с. 11/, станом на 15 березня 2011 року - заперечення на позовну заяву чи заяву про визнання позову до суду відповідачем подано не було.
Також, згідно ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, в підпорядкуванні якої, зокрема, знаходиться Долинська міжрайонна державна податкова інспекція.
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» на державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об’єднані державні податкові інспекції покладено функції щодо контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі: обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, інших платежів, а також здійснення реєстрації фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів.
Згідно поданої відповідачем декларації про доходи одержані з 01 січня по 31 грудня 2009 року ОСОБА_1 сума нарахованого доходу одержаного не за місцем основної роботи (за земельні паї) становить 2070,00 грн. /а.с. 4-5/.
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 року зі змінами та доповненнями платниками податку є:
- резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, та к і іноземні доходи.
Відповідно до п.7.1 ст. 7 Закону «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі Закон № 889) – ставка податку становить 15 % від об’єкта оподаткування, крім випадків визначених пунктами 7.2 –7.3 даної статті.
Відповідно до пп.. 8.1.3 п.8.1 ст. 8 Закону № 889 – якщо згідно з норами даного Закону окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті, то платник податку зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з даного податку.
Відповідно до пп. «г» пп.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ –податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до пп. «г» пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону № 2181-ІІІ контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму податкового зобов’язання у разі, якщо згідно з Законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов’язкового платежу), є контролюючий орган.
Відповідно до абз. 2 пп. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України №2181 –ІІІ –у разі, коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов’язання платника податків за причинами, не пов’язаними з порушенням податкового законодавства, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму податкового зобов’язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності –протягом 30 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідачу було вручено податкове повідомлення форми «Ф» № 0001071700/0 від 27.03.2010 року, яким визначено податкове зобов’язання в сумі 310 грн. 50 коп. /а.с. 6/.
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Згідно з ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідач, як суб’єкт владних повноважень довів правомірність прийнятих ним податкових повідомлень-рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій з урахуванням всіх встановлених судом фактичних обставин та вимог законодавства.
Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 159 –163, 167, 183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 /ід. номер –НОМЕР_1/ на користь Долинської міжрайонної державної податкової інспекції /одержувач –управління Державного казначейства в Бобринецькому районі, код ЗКПО –23896921, МФО –823016, номер рахунку –33214800700066/ податковий борг з доходів фізичних осіб в сумі 310 (триста десять) грн. 50 коп.
Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.
Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду підпис О.С. Петренко
Згідно з оригіналом