Судове рішення #1451153
Справа 2-а-32/2007 рік

Справа 2-а-32/2007 рік

Постанова

Іменем України

 

«04» травня 2007 року                                                                            смт.  Нова Водолага

Нововодолазький районний суд Харківської області у складі: головуючого судді Смірнова О.С при секретарі Товстик Н.І. з участю представника відповідача Чайка С. Р. розглянувши    у    відкритому    судовому    засіданні    смт.     Нова    Водолага   справу    за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Навчального центру Оперативно рятувальної служби Цивільного захисту МНС України про стягнення грошової компенсації за продовольчий пайок,  -

ВСТАНОВИВ

До суду звернулась ОСОБА_1 з позовом відповідно якого просить стягнути з Навчального центру Оперативно рятувальної служби Цивільного захисту МНС України компенсацію заборгованості за продовольчий пайок. В судовому засіданні позивач вказала,  що вона 13 жовтня 1998 року в добровільному порядку була призвана на військову службу через Чугуївський військовий комісаріат Харківської області з якої згідно з наказом командира в/ч Д0050 за №279 від 31 грудня 2005 року була переведена для подальшого проходження служби до Навчального центру Оперативно рятувальної служби Цивільного захисту МНС України з подальшою переатестацією на внутрішню службу. Відповідно до чинного законодавства України,  як військовослужбовцю їй надані відповідні права. Так згідно Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей "від 20 грудня 1991 року розділу ІІ "Права військовослужбовців",  стаття 9 передбачає: Військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення,  а також продовольчі пайки або за їх бажанням грошову компенсацію замість них та замість речового майна." Після переводу до Навчального центру Оперативно рятувальної служби Цивільного захисту МНС України,  військова частина Д0050 не провела з нею розрахунок та не виплатила грошову компенсацію за продовольчий пайок в зв'язку з відсутністю коштів на розрахунковому рахунку.

На даний час (з 02.11.2000 року по 31.12.2005 року) згідно «Положення про продовольче забезпечення військовослужбовців Збройних Сил у мирний час» грошова компенсація за продовольчий пайок з розрахунку 1858 дободач по 1 грн. 76 коп. на добу,  становить на загальну суму 3270 грн. 08 коп.

Згідно наказу МНС України від 08.11.2005 року №320 «Про здійснення організаційно -штатних заходів у організаційних структурах,  підпорядкованих МНС України» п. 2 правонаступником військової частини Д0050,  після розформування,  є Навчальний центр Оперативно рятувальної служби Цивільного захисту МНС України,  тому всі зобов'язання іцодо виплати грошової компенсації за продовольчий пайок повинен здійснювати даний Навчальний центр.

На підставі вищевикладеного позивач просить суд стягнути з відповідача на її користь грошову компенсацію за продовольчий пайок у розмірі 3270 грн. 08 коп.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав,  вважає їх необгрунтованими за наступних підстав.

Відповідно до Закону України №1459-ІІІ від 7 лютого 2006 року «Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів» були внесені зміни в  ст.  9 Закону України №2011-12 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» в частині одержання військовослужбовцями продовольчих пайків або за їх бажанням грошової компенсації замість них

 

2  

 

та замість речового майна. Також військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань забезпечувались продовольчими пайками відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 1996 року №316 «Про норми забезпечення продовольчими пайками військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань,  утворених відповідно до законодавства,  військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу Міністерства внутрішніх справ»,  нормою №7 (9 найменувань),  вартість якої становила 1, 76 грн. (станом на 11.03.2000 року).

Але Кабінетом Міністрів України 29 березня 2002 року була прийнята постанова №426 «Про  норми харчування військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань»,  що передбачала нові норми забезпечення продовольчими пайками військовослужбовців та скасувала постанову Кабінету Міністрів України від 12 березня 1996 року №316 «Про норми забезпечення продовольчими пайками військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань,  утворених відповідно до законодавства,  військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу Міністерства внутрішніх справ».

Слід врахувати,  що постанова КМУ від 29 березня 2002 року №426 «Про норми забезпечення військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань та осіб рядовою,  начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту» не тільки скасовує постанову Кабінету Міністрів України від 12 березня 1996 року №316 «Про норми забезпечення продовольчими пайками військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань,  утворених відповідно до законодавства,  військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу Міністерства внутрішніх справ» але й не передбачає норму №7,  за якою забезпечувались продовольчими пайками військовослужбовці МНС України.

На підставі викладеного представник відповідача просить суд відмовити позивачеві в задоволенні позову про стягнення грошової компенсації в зв'язку з відсутністю коштів.

Згідно вимогам  ст.  11 КАС України,  приймаючи до уваги принцип змагальності,  поняття доказів,  а також надання доказів,  доведення їх переконливості з боку позивача та відповідача,  суд віддає перевагу доказам підтверджуючим позовні вимоги наданим позивачем,  а докази приведені відповідачем суд оцінює критично оскільки вони порушують Конституційне право позивача як громадянина України.

Заслухавши пояснення сторін,  представників,  вивчивши матеріали справи суд вважає,  що позов підлягає задоволенню повністю за наступних обставин: Відповідно Законодавства України. як військовослужбовцю позивачеві надані гарантії захисту прав. Так згідно Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей "від 20 грудня 1991 року розділу II "Права військовослужбовців",  стаття 9 передбачає: Військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення,  а також продовольчі пайки або за їх бажанням грошову компенсацію замість них та замість речового майна." Після звільнення переведення на внутрішню службу до Навчального центру Оперативно рятувальної служби Цивільного захисту МНС України військова частина Д-0050 не провела розрахунок з позивачем,  не виплативши компенсації за продовольчий пайок в зв'язку з відсутністю коштів на рахунках частини. Встановлені в судовому засіданні обставини повністю підтверджені позивачем надавши витяг з наказу про переведення його з частини Д-0050,  котрі надані керівництвом військової частини Д-0050 та не спростовані відповідачем в судовому засіданні,  довідка про неотримання грошової компенсації з боку позивача за продовольчий пайок,  а також довідкою про проходження служби позивачем в в\ч Д 0050.

Суд приймаючи своє рішення не виходить за межі позовної заяви та інтересів позивача громадянина України,  і діє на підставі прямої дії Конституції України не порушуючи прав третіх осіб,  а також інтересів держави.

З урахуванням наведеного на підставі  ст.  1,   ст. 3,   ст. 8,   ст. 21-68 Конституції України. Постанов Пленумів Верховного Суду України "Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя" від 1 листопада 1996 року №9,  "Про посилення судового захисту прав та свобод людини і громадянина" від 30 травня 1997 року №7,  "Про судове рішення" від 5 березня 1976 року №11,   ст.  9 Закону України " Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 року,  керуючись  ст.  ст.  8-16,  69-71,  158-163 КАС України суд .-

В И Р І Ш И В

 

3

 

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Навчального центру Оперативно рятувальної служби Цивільного захисту МНС України користь ОСОБА_1 3270 грн. 08 коп. належних її як грошова компенсація за продовольчий пайок.

Заява про апеляційне оскарження на рішення Нововодолазького районного суду

Харківської області може бути подана в термін десяти [днів з дня проголошення рішення,  а

апеляційна скарга на рішення суду подається в термін двадцяти днів після подачі заяви на

апеляційне оскарження.                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація