Справа № 2- 989\07
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2007 року Жовтневий районний суд міста Харкова у складі:
головуючого - судді Камишевої Л.М., при секретарі - Ліннік В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа - відділ громадянства, паспортної та міграційної служби Жовтневого РВ ДУ МВС України в Харківській області, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
встановив:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_4 про визнання його таким, що втратив право користування житловою площею в квартирі АДРЕСА_1, посилаючись на те, що вони давали згоду на тимчасову реєстрацію відповідача в зазначеній квартирі, яка належить їм на праві власності. З грудня 2002 року ОСОБА_4 в квартирі не проживає. Місцем його фактичного проживання є квартира АДРЕСА_2. Реєстрація ОСОБА_4 в квартирі перешкоджає їм на свій розсуд розпоряджатися належною власністю.
У судовому засіданні позивачі підтримали позов, а також обгрунтування , які викладені в позові.
Відповідач проти позову заперечував та пояснив, що до 2003 року він проживав в Росії. Після чого приїхав до своєї сестри ОСОБА_1, зареєструвавшись у свого знайомого в Красноградському районі Харківської області. В 2003 році він за згодою позивачів був зареєстрований в квартирі АДРЕСА_1. За зазначеною адресою не проживає та вважає, що він є вільним в виборі місця проживання; належних йому речей в квартирі не має.
Представник третьої особи відділ громадянства, паспортної та міграційної служби Жовтневого РВ ДУ МВС України в Харківській області до суду не з"явився, про час та місце розгляду справи повідомлений, представлена заява про згоду на розгляд справи за їх відсутності.
Суд, вислухавши пояснення позивачів, відповідача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позовної заяви, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 на праві спільної приватної власності на підставі свідоцтва про право власності належить ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 /а.с.5-6/.
Згідно довідки КЖЕП № 93 м.Харкова в зазначеній квартирі зареєстрованими є ОСОБА_1, її діти: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2, а також її брат ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Позивачі в судовому засіданні стверджували про те, що ОСОБА_4 більше одного року в спірній квартирі не проживає. Фактично у нього є інша сім"я, з якою він проживає у квартирі АДРЕСА_2.
Відповідач ОСОБА_4 не заперечував проти того, що він не проживає в квартирі і належних йому речей в квартирі не має та зауважив на відсутність у нього наміру на проживання в спірній квартирі.
Відповідно до ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Суду не були надані дані про те, що позивачі порушували право ОСОБА_4 на проживання. ОСОБА_4 не звертався з заявою про поновлення порушеного права. Відповідно до ч. 1 ст. 61 ЦПК України обставини, визнані особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Згідно ст. 405 ЦК України члени сім"ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житловим приміщенням відповідно до закону. Член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_4 за місцем реєстрації не проживає більше одного року, та відповідно до вищезазначеного законодавства може бути визнаний таким, що втратив право користування спірною житловою площею.
Сам факт реєстрації на житловій площі не є підставою для збереження права користування житловою площею.
Керуючись СТ..СТ. 11,61,209, 212,214-215, ст.,405 ЦК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_4 таким, що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1.
Зобов"язати відділ громадянства, паспортної та міграційної служби Жовтневого РВ ДУ МВС України в Харківській області зняти з реєстрації ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Жовтневий районний суд міста Харкова шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
- Номер: 6/608/7/2022
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-989/2007
- Суд: Чортківський районний суд Тернопільської області
- Суддя: Камишева Л.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.02.2022
- Дата етапу: 03.02.2022