Справа №1-19 2007р.
ВИРОК
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
22 лютого 2007 року Заліщицький районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого Антоновського О.О.
при секретарі Бабій Л.І.
за участю прокурора Заскоцької 3.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду місті Заліщики справу про обвинувачення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1р. народження, уроженки с.Рожанівка, жительки АДРЕСА_1, громадянки України, українки, з середньою освітою, ніде не працюючу, одружену, має на своєму утриманні одну неповнолітню дитину, раніше не судиму у злочині, передбаченому ст. 121 ч.1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
9 січня 2007р. біля 20 год. ОСОБА_1 у власному будинку в с.Нагіряни Заліщицького р-ну почала сварку із своїм чоловіком ОСОБА_2 Під час даної сварки ОСОБА_1 умисно нанесла один удар ножем в область живота своєму чоловікові ОСОБА_2 спричинивши останньому тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент спричинення.
Підсудна ОСОБА_1 свою винність у скоєному злочині визнала повністю і суду пояснила, що під час сварки з чоловіком вона вдарила його ножем в область живота, спричинивши йому тілесне ушкодження.
Винність підсудної ОСОБА_1 знайшла своє повне підтвердження у судовому засіданні матеріалами справи, показами потерпілого та свідка.
Так потерпілий ОСОБА_2 у судовому засіданні ствердив, що дійсно під час сварки його дружина - підсудна по справі вдарила ножем в область живота, спричинивши тілесне ушкодження. Він прощає їй і просить суд суворо не наказувати підсудну.
Свідок ОСОБА_3 у судовому засіданні ствердив, що він побачив колоту рану живота у потерпілого та викликав швидку допомогу, яка забрала потерпілого у лікарню.
Із висновку судово - медичного експерта (а. с. 31-32) суду відомо, що діями підсудної потерпілому ОСОБА_2 було спричинене тяжке тілесне ушкодження, як небезпечне для життя в момент спричинення, у вигляді проникаючого поранення живота з пошкодженням шлунку та підшлункової залози.
А тому суд вважає, що органи досудового слідства правильно кваліфікували дії підсудної ОСОБА_1 за ст.121 ч.1 КК України, так як вона нанесла потерпілому умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння.
Обираючи міру покарання підсудній ОСОБА_1, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної, а саме те, що вона вперше притягується
2
до кримінальної відповідальності, щиро розкаюється у вчиненому, активно сприяла розкриттю злочину, що потерпілий просив суд суворо не наказувати підсудну, що у неї на утриманні є неповнолітня дитина. А тому суд прийшов до переконання, що підсудну можна виправити без відбування покарання. І при обранні мінімального покарання за ст.121 ч.1 КК України слід застосувати ст.75 КК України та звільнити підсудну від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк на 2 роки. Та покласти на підсудну обов'язки, передбачені ст.76 ч.1 п.п.2, 3, 4 КК України
Керуючись ст.ст. 322-324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 у скоєнні злочину, передбаченого ст.121 ч.1 КК України та обрати їй покарання за даною статтею - 5 років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України звільнити засуджену від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк на 2 роки. Зобов'язати засуджену ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи, повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально -виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу щодо засудженої ОСОБА_1 залишити попередню - підписку про невиїзд.
Речові докази по справі: ніж та футболку, які знаходяться в камері схову Заліщицького РВ УМВСУ, знищити після вступу вироку у законну силу.
Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд Тернопільської обл. на протязі 15 діб через Заліщицький райсуд.