Судове рішення #14500250

Справа № 2-а-387/11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


10.01.2011 року                                                                                Ленінський районний суд м. Вінниці

в складі:   головуючого - судді Короля О.П.

                при секретарі –Стаховій Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Літинському району Літинського міськрайонного управління юстиції Вінницької області по визнання протиправним висновку про відмову у внесенні змін до актів цивільного стану та зобов»язання вчинити відповідні дії, –

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Літинському району Літинського міськрайонного управління юстиції Вінницької області по визнання протиправним висновку про відмову у внесенні змін до актів цивільного стану та зобов»язання вчинити відповідні дії.

В позовній заяві зазначено, що позивач народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Уладівка, Літинського району Вінницької області, в свідоцтві про народження позивача в графі «національність батьків»записано «українець»і «українка».

Батьки позивача є поляки, що підтверджується рішенням Літинського районного суду Вінницької області від 05.03.2003 року, яке набрало законної сили.

Мати позивача ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_4, не встигнувши відновити свою національність відповідно до національності свого батька ОСОБА_3

Саме переслідуваннями і репресіями, яких зазнавали в період сталінізму особи польської національності, в тому числі і їх сім'ї, батьки пояснювали причину перекручення справжніх відомостей про свою національність. Цим пояснюється запис батьків як українців в актовому записі про їх шлюб (№33 від 06.11.1958 року по Уладівській сільській раді) та відповідні відомості щодо їх національності в свідоцтві про народження  позивача.

В паспорті позивача серії НОМЕР_1, виданого Ленінським РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області, відомості щодо національності відсутні.

Позивач виховувалась в сім'ї поляків та від батьків прийняла польські національні звичаї та традиції, католицьке віросповідання, знає польську мову. З 2008 року позивач разом з дітьми є членами Вінницької міської культурно-просвітницької спілки поляків.

Позивач бажає відновити свою національність відповідно до національності свого батька, яка є документально підтверджена.

Позивач зверталась до Вінницького міського відділу РАЦС із заявою про внесення змін і доповнень до відповідних актових записів, однак висновком від 08.12.2010 року заяву відхилено в зв'язку з розбіжністю в документах та через відсутність підтверджуючих документів.

В судовому засіданні позивач та її представник позов підтримали, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача - відділу реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції в судове засідання не з»явився, надавши заяву щодо розгляду справи за відсутності представника, під час винесення рішення відповідач покладається на розсуд суду.

Представник відповідача - відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Літинському району Літинського міськрайонного управління юстиції Вінницької області в судове засідання не з»явився, надавши заяву щодо розгляду справи за відсутності представника, не заперечує проти задоволення позову.

Вислухавши пояснення позивача та її представника, показання свідка, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позивач народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Уладівка, Літинського району Вінницької області в сім»ї ОСОБА_4 та ОСОБА_2 та на підставі актового запису про народження №61 від 09.09.1971 року по Уладівській сільській раді в свідоцтві про народження позивача в графі «національність батьків»записано «українець»і «українка».

В дійсності батьки позивача поляки, що підтверджується, рішенням Літинського районного суду Вінницької області від 05.03.2003 року, яким було задоволено заяву батька позивача ОСОБА_4 про відновлення національності. Під час розгляду справи судом встановлено, що батькова мати, ОСОБА_5, 1909 року народження, була полькою, внаслідок чого було зобов»язано Ярмолинецький районний відділ РАЦС Хмельницької області доповнити поновлений актовий запис про народження батька позивача (№513 від 27.ІХ.1938 року) графою «національність», вказавши, що ОСОБА_4 за національністю поляк. Дане рішення суду набрало законної сили.

Мати позивача ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище Завадська), померла ІНФОРМАЦІЯ_4, свою національність не відновила відповідно до національності свого батька ОСОБА_3, якого в 1938 році було розстріляно.

В матеріалах кримінальної справи НКВС за 1938 рік по обвинуваченню діда позивача, ОСОБА_3, зазначено, що він за національністю поляк.

17.01.1957року ОСОБА_3 був посмертно реабілітований.

Саме переслідуваннями і репресіями, яких зазнавали в період сталінізму особи польської національності, в тому числі, і їх сім'ї, батьки пояснювали причину перекручення справжніх відомостей про свою національність. Цим пояснюється запис батьків як українців в актовому записі про їх шлюб (№33 від 06.11.1958 року по Уладівській сільській раді) та відповідні відомості щодо їх національності в свідоцтві про народження позивача ОСОБА_1 .

В паспорті позивача серії НОМЕР_1, виданого Ленінським РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області, відомості щодо національності відсутні.

В актових записах про шлюб з ОСОБА_6 та про народження старшої доньки, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, позивача записано як українку. В актовому записі про народження молодшої доньки, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3, відомості щодо національності батьків відсутні.

Позивач виховувалась в сім'ї поляків та від батьків прийняла польські національні звичаї та традиції, католицьке віросповідання, знає польську мову. З 2008 року позивач разом з дітьми є членами Вінницької міської культурно-просвітницької спілки поляків.

Позивач бажає відновити свою національність, відповідно до національності свого батька, яка є документально підтверджена.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 270, 300 ЦК України, ст. 2 Закону України «Про національні меншини в Україні», ст.ст. 11, 71, 86, 159, 163 КАС України,  –

     

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції від 08.12.2010 р. про відмову в задоволенні заяви ОСОБА_1 про внесення змін до актових записів про народження та про шлюб.  

Зобов»язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції  внести зміни : в актовому записі про шлюб №179 від 29.01.1994 року між ОСОБА_6 та ОСОБА_1 по Вінницькому міському відділу ДРАЦС  виправити національність нареченої з «українка»на «полька»; в актовому записі №2405 від 26.07.1994 р. про народження ОСОБА_7, складеному Вінницьким міським відділом ДРАЦС, в графі «відомості про матір»виправити національність з «українка»на «полька»; в актовому записі №198 від 26.01.2001 року про народження ОСОБА_8, складеному Вінницьким міським відділом ДРАЦС, в графі «відомості про матір»доповнити словами «національність полька».          

Зобов»язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Літинському району Літинського міськрайонного управління юстиції Вінницької області внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_1, який складено 09.09.1971 року за №61 Уладівською сільською радою Літинського району Вінницької області,  в графі «відомості про батька»виправити національність з «українець»на «поляк».

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти  днів з дня проголошення.

Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація