Судове рішення #14500180

2-а- 183/11

        

                            

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Ленінський районний суд м. Вінниці

05.01.2011 р.

Суддя Ленінського районного суду м. Вінниці Бойко В.М., розглянувши у скороченому провадженні в м. Вінниці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці про визнання дій неправомірними та зобов’язання до вчинення дій, -

В С Т А Н О В И В:

          13.12.2010 року в Ленінський районний суд м. Вінниці звернулась ОСОБА_1 з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці, предметом якого є визнання незаконними дій Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці у здійсненні перерахунку пенсії за показниками 2007 року; зобов’язання відповідача провести перерахунок пенсії 01.10.2010 року з урахуванням середнього заробітку по Україні для призначення і перерахунку пенсії, що передує року звернення за перерахунком пенсії, тобто за 2009 рік; стягнення з відповідача заборгованості пенсійних витрат у розмірі різниці між перерахованою та виплаченою пенсією з жовтня 2010 року.

          Ухвалою Ленінського районного суду м. Вінниці від 03.12.2010 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі.

           05.01.2011 року судом отримано письмові заперечення відповідача на позовну заяву.

          Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

           Згідно ч. 4. ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

              В зв’язку з тим, що попередня редакція ч.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яка передбачала застосування показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, визнана рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року не конституційною, урядом України було прийнято  Постанову КМУ № 530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», якою були врегульовані дані питання.

              Зокрема, відповідно до п.п. 3) п. 11 Постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону.

              Відповідач у своїй діяльності також керується нормативними актами Кабінету Міністрів України, зокрема у даному випадку має керуватись і  чинною Постановою КМУ № 530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»,  якою він і керується про що свідчать посилання представника відповідача на постанову в обгрунтування заперечень проти позову.

              Крім того, Постанова КМУ № 530 від 28.05.2008 року не містить посилань на застосування при перерахунку пенсії показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік, а тому такі твердження відповідача є безпідставними в зв’язку з чим вимоги позову є обгрунтованими.

           Оскільки вимога позивача відносно стягнення з Управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці на користь ОСОБА_1 заборгованість пенсійних виплат у розмірі різниці між перерахованою та виплаченою пенсією з жовтня 2010 року є необґрунтованою –позивачем не надано розрахунків заборгованості, не вказано  періоду заборгованості, а тому суд відмовляє в задоволенні даної частини позовних вимог.

            На підставі викладеного, ст.ст. 8, 22 Конституції України, ст. 40,42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»та керуючись ст.ст. 4, 6-12, 71, 159-163, 183-2 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

          

           Позов задовольнити частково.

         Визнати незаконними дії Управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці у здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 за показниками 2007 року.

         Зобов’язати Управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01.10.2010 року з урахуванням середнього заробітку по Україні для призначення і перерахунку пенсії, що передує року звернення за перерахунком пенсії, тобто за 2009 рік.

        Стягнути з Управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 3,40 гривень.

                    В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

         Допустити постанову суду до негайного виконання.

         

      Постанова суду набуває законної сили, якщо протягом десяти днів з дня її отримання  не було подано апеляційної скарги.

       

       СУДДЯ:

         




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація