Судове рішення #14499079

Справа №  22-а-1390/2011  

Категорія  10.3.2  

Головуючий у 1 інстанції  Веселов В.М.  

Суддя-доповідач  Горблянський Я.Д.  

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2011 року                                                                                            м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

                    головуючого                              Горблянського Я.Д.

суддів                                               Меленко О.Є., Павлишиної А.Т.

           розглянувши у  порядку письмового провадження  справу за позовом   ОСОБА_2   до Управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї про  визнання неправомірними дії щодо  відмови в перерахунку  пенсії  відповідно до ст.ст. 50,54  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов’язання провести перерахунок і виплатити  пенсію - за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в  м. Коломиї  на  рішення    Коломийського  міськрайонного суду від   27 вересня  2010 року, -

в с т а н о в и л а:

Управління Пенсійного фонду України в  м. Коломиї оскаржило  рішення    Коломийського міськрайонного  суду, яким  частково задоволено   позов ОСОБА_2,    визнано неправомірною їхню бездіяльність щодо не нарахування і не виплаті їй пенсії  всупереч ст.ст.50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  і зобов’язано провести  перерахунок  і виплатити  основну пенсію не менше восьми мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком   згідно ст.ст.50, 54,67   Закону України «Про статус і  соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за період з  09.07.2007р. по 31.12.2007 р. та з  22.05.2008 р. по 31.03.2010р. з врахуванням виплаченого.    

          В своїй апеляційній скарзі апелянт  посилається на те, що    рішення судом   ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

_______________________________________________________________________________  Справа № 22 а-    /2011р.                         Головуючий у 1 інстанції –  Веселов В.М.   Категорія    10.3.2                                                             Суддя-доповідач - Горблянський Я.Д.

          Згідно ст.54 Закону «Про статус і  соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розмір пенсії по інвалідності  визначається Кабінетом Міністрів України.

          Відповідно до  Постанови КМ України від 03.01.2002 р. «Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету» пенсії, призначені відповідно до ч.4 ст.54 Закону «Про статус і  соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», обчислюється із розрахункової величини 19,91 грн.

             Тому питання обчислення пенсії по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС  визначаються Постановами  КМ України від 28.05.2008 року №530 та від 16.07.2008 року № 654    відповідно до положень Закону України про державний бюджет.  

          Відповідно до даних Постанов КМ України  ними нараховувалася та виплачувалася пенсія позивачці  згідно чинного законодавства, дотримуючись зазначених нормативно – правових актів.

          Тому просить постанову суду першої інстанції скасувати і ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.

           Розглянувши матеріали справи,  оцінивши зібрані докази, колегія  суддів приходить до висновку про  відхилення  апеляційної  скарги.     

           Суд першої інстанції   встановлено що між сторонами виник публічно-правовий спір щодо захисту порушеного права  відносно перерахунку і виплати пенсії  по інвалідності    відповідно до ст. ст.50,54,67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Оскільки позивач є потерпілою від аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії та являється інвалідом другої групи інвалідності  в зв’язку з захворюванням, пов’язаним з аварією на ЧАЕС, то відповідно до ст. 49 даного Закону має право на виплату державної пенсії та  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.           Відповідно до ст. 54 ч.4 Закону  розмір призначеної їй пенсії не може бути нижчим   восьми мінімальних пенсій за віком. Крім цього згідно ст.50 даного Закону передбачена щомісячна додаткова допомога  у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком і ця виплата здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

          Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність визначається на момент виплати пенсії згідно із Законом про Державний бюджет України і не може коригуватися іншими нормативно - правовими актами.  

          У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст.54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю.           Перерахунок  пенсії проводиться з дня встановлення нового прожиткового мінімуму.

          Прожитковий мінімум на кожен рік визначається Законом України «Про Державний бюджет України».

          Суд першої інстанції врахувавши  вище наведені доводи та рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року про визнання неконституційними деяких положень  Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» в частині внесення змін до деяких законодавчих актів, в тому числі і до Закону «Про статус і  соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», визнав  протиправними дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку і виплати позивачу   пенсії  та зобов’язав провести перерахунок та виплатити   пенсію за вказаний період  згідно ст. ст.50,54,67 Закону «Про статус і  соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,    з урахуванням виплаченого.

           З  даним рішенням суду першої інстанції погоджується і колегія суддів, оскільки воно  ухвалено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а доводи апеляційної скарги не спростовують його законності і обгрунтованості.

          Підстав для його скасування і ухвалення нового рішення колегія суддів не вбачає.

            

              На підставі наведеного та керуючись ст. ст.  197,198,200,205,206 КАС України,   колегія суддів ,-

УХВАЛИЛА :

Апеляційну скаргу   Управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї    відхилити.

Рішення  Коломийського міськрайонного    суду від  27 вересня  2010 року  залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з часу її винесення.   

           Судді:                                                                                        Я.Д. Горблянський

                     О.Є. Меленко

                                                                                                                А.Т. Павлишина

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація