Справа №22-ас-738/2006 Рішення постановлено під головуванням
Категорія 38 судді Овсюка Є.М.
Доповідач : Оніщук В.В.
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2006 року місто Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
головуючого: Оніщука В.В.
суддів: Колоса С.С., Матківської М.В.
при секретарі: Торбасюк О.І., за участю ОСОБА_1, представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , представника УМВС України у Вінницькій області - Євчук Г.В.
розглянувши "у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ленінського районного суду м, Вінниці від 12.05.2006 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УМВС України у Вінницькій області про перерахунок розміру пенсії, -
встановила:
В лютому 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, вказуючи, що він проходив службу в органах внутрішніх справ і 14.11.2005 року був звільнений зі служби та йому було призначено пенсію згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", однак в розрахунок пенсії йому не було враховано щомісячну доплату від очікуваної пенсії, яка була введена Указом Президента України №926\96 від 04.10.1996 року та премія в розмірі 33,3%, які він отримував, а тому просив зобов'язати відповідача провести йому перерахунок пенсії з урахуванням зазначеної 25% доплати та 33,3% премії. В подальшому позовні вимоги були уточнені та викладено прохання про зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії з урахуванням 28% доплати від належної суми пенсії та закриття справи в частині вимог про перерахунок пенсії з урахуванням 33,3% премії, оскільки даний перерахунок відповідач провів добровільно.
Постановою Ленінського районного суду м. Вінниці від 12.05.2006 року в задоволенні позову було відмовлено.
Не погодившись із вказаною постановою суду, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Ленінського районного суду м. Вінниці та ухвалити нове рішення, яким задовольнити його позов, посилаючись на порушення судом норм матеріального права.
Судова колегія, заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Відмовляючи в задоволенні позову, районний суд виходив з того, що позивач не отримував доплату за очікувану пенсію під час проходження служби і тому вона не може бути включена до суми з якої обраховується пенсія.
Однак погодитись з таким висновком районного суду не можна, оскільки висновки суду не відповідають обставинам справи, суд неправильно застосував норми матеріального закону.
Судова колегія вважає, що вказані порушення призвели до неправильного вирішення справи, тому суд апеляційної інстанції на підставі пп..З і 4 ст.202 КАС України постанову суду першої інстанції скасовує та приймає нову постанову з наступних підстав.
Судом апеляційної інстанції встановлено і підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ та 14.11.2005 року був звільнений зі служби і йому була призначена пенсія відповідно до чинного законодавства.
Крім того, з матеріалів справи видно, що на день звільнення вислуга років у ОСОБА_1 становила понад 21 рік.
Указом Президента України №926\96 від 04.10.1996 року керівникам органів внутрішніх справ надано право установлювати особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їхньою згодою та інтересах справи на службі, щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50% суми пенсії, яка б могла бути їм нарахована.
Наказом МВС України №1504 від 10.12.2003 року передбачено встановлення та виплата додаткових видів грошового забезпечення, в тому числі доплату від суми пенсії. Зменшення або скасування додаткових видів грошового забезпечення може проводитись тільки за мотивованим висновком.
Відповідно ст.,43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", пенсії особам, які мають право на неї за цим Законом, та членам їх сімей, обчислюються з грошового забезпечення з урахуванням відповідного окладу за посадою, спеціального звання, процентної надбавки за вислугу років, надбавки за вчене звання й вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби в порядку й розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.7 Постанови КМУ від 17.07.1992 року за №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; окладу за військові звання; процентної надбавки за вислугу років, додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісячно.
З наведеного вбачається, що премії, а також щомісячні надбавки та доплати відносяться до додаткових видів грошового забезпечення і приймаються в розрахунок при нарахуванні пенсії особам, у випадку їх запровадження до звільнення останніх зі служби.
Крім того, з роз'яснень ДФРЕ МВС України видно, що доплата від належної суми пенсії, яка не виплачувалась працівникам органів внутрішніх справ, із-за відсутності коштів, може бути їм врахована при перерахунку пенсії за умови, що вона не була скасована відповідним наказом, який в даному випадку відсутній.
Таким чином, раніше призначена ОСОБА_1 пенсія, мала бути обчислена також і з урахуванням розміру щомісячної доплати від належної суми пенсії, яка була запроваджена під час проходження ним служби.
З матеріалів справи видно, що позивач маючи понад 21 рік вислуги, міг би отримувати зазначену надбавку в розмірі 28% від належної суми пенсії і саме вказаний розмір надбавки має враховуватись при перерахунку пенсії.
Щодо вимог позивача про перерахунок розміру пенсії з урахуванням 33,3% премії, то в цій частині провадження у справі має бути закрито відповідно до вимог ст.. 157 КАС України, оскільки позивач відмовився від зазначених вимог і відмова приймається судом.
На підставі наведеного судова колегія вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обгрунтованими і підлягаючими задоволенню.
Керуючись ст. ст. 195, 196,198,202,205,207 КАС України, колегія судців -
Постановила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 12.05.2006 року скасувати.
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Зобов'язати Управління МВС України у Вінницькій області провести ОСОБА_1 перерахунок раніше призначеної пенсії, з урахуванням 28% надбавки від належної суми пенсії, яка передбачена відповідно до Указу Президента України від 04.10.1996 року за №926\96.
Провадження у справі в частині вимог про перерахунок розміру пенсії з урахуванням 33,3% премії - закрити.
Постанова апеляційного суду може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом одного місяця до Вищого Адміністративного Суду України.