Справа № 1-139/07
В И Р О К
І М”Я М У К Р А Ї Н И
13 серпня 2007 року Деражнянський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючої-судді Зарєчної І.В.
при секретарі Ясінській М.О.
з участю прокурора Кисіля В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Деражні справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Гвардійське Сімферопольського району АР Крим, жителя с. Волоське Деражнянського району Хмельницької області, українця, громадянина України, з освітою середньою, одруженого, на утриманні одна неповнолітня дитина, не працюючого, на підставі ст. 89 КК України раніше не судимого,
за ст. 263 ч.2 КК України, -
в с т а н о в и в:
9 липня 2007 року близько 12 години в с. Волоське Деражнянського району ОСОБА_1 незаконно носив без передбаченого законом дозволу кастет, який згідно висновку експерта №39 від 12 липня 2007 року, є холодною зброєю ударно-дроблючої дії, виготовлений саморобним способом.
Підсудний ОСОБА_1 винним себе визнав повністю і показав, що він дійсно на початку червня 2007 року біля сільського клубу в с. Волоське знайшов металічний предмет схожий на кастет, який носив з собою. 9 липня 2007 року він був затриманий працівниками міліції і вказаний кастет, який він носив без передбаченого законом дозволу, був у нього вилучений. У скоєному підсудний розкаюється.
Сумнівів у добровільності та істинності позиції підсудного не має, він правильно розуміє зміст вчинених ним дій, тому суд вважає його винність доведеною і вчинені ним дії кваліфікує за ст. 263 ч. 2 КК України, як носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу.
Вибираючи міру покарання підсудному, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого ним злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Скоєний підсудним злочин класифікується законодавством, як злочин середньої тяжкості.
Підсудний раніше судимий, проте судимість його погашена. Він позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні неповнолітню дитину.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного є щире каяття, повне визнання своєї вини.
Обставини, які обтяжують покарання підсудного, судом не встановлені.
Враховуючи наведене в сукупності, суд вважає доцільним звільнити підсудного від покарання з випробуванням, дійшовши висновку про можливість виправлення підсудного без відбування покарання реально.
Підлягають стягненню з підсудного судові витрати за проведення судово-криміналістичної експертизи.
Керуючись ст. ст. 321-324 КПК України, суд, -
з а с у д и в:
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 263 ч.2 КК України і призначити йому покарання у вигляді двох років обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину.
Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати за проведення судово-криміналістичної експертизи в розмірі 181 грн. 33 коп.
Речові докази: кастет передати в УМВС України в Хмельницькій області.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Хмельницької області через Деражнянський районний суд на протязі 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя І.В. Зарєчна