Справа № 2- 2663/ 2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2007 року Кіровський районний суд м. Кіровограда у складі: головуючого Драного В.В. при секретарі Фролової Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Другої* Кіровоградської державної нотаріальної контори про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном, пославшись на ті обставини, що 30.01.1995 року її мати ОСОБА_2, придбала квартиру за адресою АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу, укладеного із Кіровоградським філіалом Акціонерного банку « Інко». Дану квартиру банк отримав у власність у зв'язку з невиконанням кредитного договору. У зв'язку з договором кредиту спірна квартира була передана банку у заставу та у зв'язку з чим на неї була накладена заборона на відчуження 18.01.1994 року. Однак договір купівлі-продажу квартири був посвідчений нотаріально, а право власності було зареєстровано в ОКП « Кіровоградське обласне обєднане бюро технічної інвентаризації». Придбана квартира була спільною сумісною власністю подружжя, тому ½ частини квартири їй подарував батько ОСОБА_3 18.01.2002 року, договір було посвідчено приватним нотаріусом Кіровоградського міського нотаріального округу. ІНФОРМАЦІЯ_1 її мати померла. В установлений строк вона звернулась до відповідача із заявою про прийняття спадщини, однак їй було відмовлено в оформленні спадщини так, як заборона на відчуження, накладена 18.01.1994 року на квартиру до цього часу не знята. Фактично застава була припинена з продажем квартири 30.01.1995 року, чому заборона не була знята їй не відомо. У зв'язку з цим просить суд усунути перешкоди у користуванні та розпорядженні квартирою та зняти заборону на відчуження квартири.
Позивачка в судовому засіданні підтримала позовні вимоги повністю та послалася на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнала та пояснила, що при прийнятті заяви про прийняття спадщини позивачки було виявлено, що на квартирі за адресою АДРЕСА_1, накладена заборона на відчуження 18.01.1994 року, яка ніким не знята.
Заслухавши сторони, які не заперечують проти ухвалення рішення у попередньому судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Так, судом встановлено, що позивачка отримала у власність 14 частини квартири за адресою АДРЕСА_1, на підставі договору дарування від 18.01.2002 року, посвідченого приватним нотаріусом Кіровоградського міського нотаріального округу за № 148 ( а. с. 13, 8).
1/г частина спірної квартири належала померлій матері ОСОБА_2, на підставі договору купівлі-продажу від 27.01.1995 року, укладеного між ОСОБА_2 та Кіровоградським філіалом акціонерного банку « Інко», посвідченого приватним нотаріусом Кіровоградського міського нотаріального округу за№ 196 ( а. с. 8, 10-12).
Мати позивачки ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про смерть ( а. с.9), після чого відкрилась спадщина на ½ частину спірної квартири. Єдиним спадкоємцем померлої є позивачка ОСОБА_1.
Відповідно до ст. 48 ч. 2 Закону України „ Про власність" власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоча б ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння.
Відповідно до ст. 28 Закону України « Про заставу» застава припиняється з припиненням забезпеченого заставою зобов'язання у разі примусового продажу заставленого майна.
Приймаючи до уваги викладене суд вважає за необхідне усунути перешкоди користування та розпорядження квартирою за адресою АДРЕСА_1 - зняти заборону з квартири.
Керуючись ст.ст. 213,215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Усунути перешкоди у користуванні та розпорядженні ОСОБА_1 квартирою за адресою АДРЕСА_1 - зняти заборону на відчуження квартири за адресою АДРЕСА_1.
Зобов'язати Другу Кіровоградську державну нотаріальну контору зняти заборону на відчуження квартири за адресою АДРЕСА_1.
Рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка повинна бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.