Судове рішення #1445554
Справа №2-3101/2007р

Справа №2-3101/2007р.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

22 травня 2007 року                                       Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді -                     Костюкевича O.K.

при секретарі -                              Олексюк Т.В.,

з участю позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Лищенської сільської ради про продовження строку прийняття спадщини на спадкове майно по заповіту, -

 

встановив:

 

13.04.2007 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Виконавчого комітету Лищенської сільської ради про продовження строку прийняття спадщини на спадкове майно по заповіту.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помела його тітка ОСОБА_2, яка заповіла йому нерухоме майно, яке складається з житлового будинку АДРЕСА_1.

Зазначає, що рішенням Луцького міськрайонного суду від 14.12.2006 року за ним визнано право власності на вищезазначене нерухоме майно після смерті ОСОБА_2.

Покликається на те, що в грудні 2006 року йому зробили складну операцію на хребті, внаслідок чого він не міг пересуватися і у зв'язку з чим пропустив строк для прийняття спадкового майна.

Просить суд продовжити строк прийняття спадщини, а саме: житлового будинку АДРЕСА_1 терміном на шість місяців.

В попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав з підстав визначених в позовній заяві. Просив суд її задовольнити.

Представник відповідача Виконавчого комітету Лищенської сільської ради та представник заінтересованої особи в попереднє судове засідання не з'явились, проте подали на адресу суду письмові заяви, в яких просять суд розглядати справу у їх відсутності. Позов визнають в повному об'ємі.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази в справі, суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, що підтверджується відповідним свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 27.09.2004 року (а.с.5). Остання, згідно заповіту від 09.07.1993 року (а.с.2) заповіла позивачу все належне їй майно, в тому числі житловий будинок АДРЕСА_1. Рішенням Луцького міськрайонного суду від 14.12.2006 року (а.с.З) за позивачем

 

2

визнано право власності на будинок АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_2.

З пояснень позивача ОСОБА_1 судом встановлено, що останній пропустив строк для прийняття спадщини у зв'язку з операцією на хребет, внаслідок якої не міг пересуватися, що підтверджується випискою з історії хвороби № 8069 від 2006 року (а.с.4).

Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, оцінивши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, враховуючи те, що причини пропуску позивачем ОСОБА_1 строку для прийняття спадщини є поважними, суд вважає за доцільне позов задовольнити.

Керуючись ст. ст. 6, 10, 11, 58, 60, 130, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 1234, 1272 ЦК України, суд, -

 

вирішив:

 

Позов задовольнити.

Продовжити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини, а саме: житлового будинку АДРЕСА_1 терміном на шість місяців.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 (десяти) днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація