Судове рішення #14444
АС-13/155-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_________________________________________________________________________


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


 "13" червня 2006 р.  09-40              Справа № АС-13/155-06

вх. № 4411/1-13


Суддя господарського суду Харківської області Водолажська Н.С.

за участю секретаря судового засідання Зіміна К.В.

представників сторін позивача - Архаров В. В., дов. б/н від 10.05.06 р.

відповідача - Кулеш Л.В., дов. 96010/10-014 від 10.02.06 р.

по справі за позовом  Казенне підприємство "Харківське конструкторське бюро з двигунобудування" м. Х-в   

до  ДПІ у Комінтернівському районі м. Харків  

про стягнення 52259,82 грн.  


ВСТАНОВИВ:


Позивач, Казенне підприємство „Харківське конструкторське бюро з двигунобудування”, звернулося до суду з позовом про стягнення з ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова та повернення надлишково сплачену в бюджет суму в розмірі 52259,82 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказує, що  відповідно до п. 4 ст. 12 Закону України „Про плату за землю” він користується пільгою щодо сплати податку на землю як вітчизняний заклад науки.

Відповідач у запереченнях на позовну заяву та представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що відповідно до ч. 6 ст. 75 Закону України „Про державний бюджет України на 2004р.” №1344-ІV від 27.11.03р. установлено, що пільги по платі за землю, визначені пунктами 3 і 4 ч.1 ст. 12 Закону України „Про плату за землю” застосовуються до спеціальних санаторіїв України для реабілітації хворих та вітчизняних закладів культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення, які утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів, та громадських організацій інвалідів, їх підприємств і організацій, а також закладів фізичної культури та спорту у порядку, визначеному КМУ. Казенне підприємство „Харківське конструкторське бюро з двигунобудування”, як вказує відповідач, не відносить до вищевказаних закладів, а тому є платником земельного податку на загальних підставах.

Враховуючи положення ст. 17, ст. 50, прикінцевих та перехідних положень КАС України, справа розглядається за правилами цього Кодексу.

Надані документи свідчать, що фахівцями ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова була проведена камеральна перевірка КП Харківське конструкторське бюро з двигунобудування”, за результатами якої складений акт № 289/15-312 від 22.11.05 р.

Перевіркою встановлено, що розмір податкового зобов’язання земельного податку за 2004 р., зазначеного платником податку у податковому розрахунку на 2004 р.,  є меншим на 52259,82 грн. так як позивачем безпідставно використано пільгу по земельному податку, що є порушенням п. 4 ст. 12 Закону України „Про плату за землю” та ст. 75 Закону України „Про державний бюджет України на 2004р.”

Суд вважає необхідним відмітити, що відповідно до Закону України  „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим  органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без  проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків.

Відповідно до п. 4.2.2 „в” ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”   контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій   декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.

З наведених вище норм випливає, що внаслідок камеральної перевірки контролюючий орган виявляє арифметичні або методологічні помилки та не досліджує правильність нарахування платником податку.

Таким чином, перевірка проведена з порушенням діючого законодавства.

Однак суд зазначає, що діюче законодавство не передбачає повернення ДПІ  або стягнення з ДПІ надмірно сплачених коштів, як  просить позивач в позовній заяві.

Згідно п. 6 ст. 7 Положення про державне казначейство, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.07.95 р. № 590, відділення державного казначейства в районах, містах, районах у містах здійснюють за поданням державних податкових інспекцій повернення за рахунок державного бюджету зайво сплачених або стягнутих податків, зборів і обов'язкових платежів. Органи державного казначейства виконують приписи документів, які направлені відповідними ДПІ і відповідальність за своєчасне направлення відповідних висновків покладена на органи податкової служби.  

В силу ст. 1 ГПК  України, з урахуванням перехідних та прикінцевих положень КАС України, підприємства та організації мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за  захистом  своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Оскільки між позивачем та відповідачем не існують майнові зобов"язання, по яким орган податкової служби є боржником, у позивача відсутні підстави вимагати стягнення коштів саме з ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова.

Таким чином, у даній справі позивачем заявлені вимоги, які за своїм змістом не  відповідають матеріально-правовим способам захисту порушеного права, визначеним законом.

Враховуючи наведене,  позов  задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями   4, 8, 71, 86, 94, 160- 163 , перехідними та прикінцевими положеннями Кодексу адміністративного судочинства України , суд


ПОСТАНОВИВ:


В позові відмовити.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи,  які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права,  свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в  апеляційному  порядку  постанову суду першої інстанції повністю або частково.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга може бути  подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанови набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений 19.06.06 р.


Суддя                                                                                            Водолажська Н.С.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація