Судове рішення #144431
13089-2006А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к.



УХВАЛА

 


 

06.09.2006

Справа №2-15/13089-2006А


11 год. 00 хв.

За позовом – Управління Пенсійного фонду України в м. Армянськ, м. Армянськ (96012 м. Армянськ, вул. Шкільна, 55-а)

До відповідача – Центральної міської лікарні, м. Армянськ (96012 м. Армянськ, вул. Лікарняна, 1)

Про стягнення заборгованості у розмірі 34664, 94 грн.  

Суддя І.А.Іщенко.

При секретарі Козлової Г.В.


представники:


Від позивача – Павлюк О.В., довіреність б.н. від 20.06.2006 р.,  у справі

Від відповідача – не з’явився

Обставини справи:           Управління Пенсійного фонду України в м. Армянськ звернулося до Господарського суду АР Крим з позовом до Центральної міської лікарні про  стягнення  34664, 94 грн. заборгованості.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що станом на 18.07.2006 р. за відповідачем склалася заборгованість відповідно до розрахунків зобов’язань по збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

У судовому засіданні представник позивача надав клопотання про закриття провадження по справі керуючись пунктом 2 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв’язку з погашенням відповідачем заборгованості в повному об’ємі.

Заявив усне клопотання про відмову від позову в частині стягнення 34664, 94 грн. заборгованості.

Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив. Пояснень на позов і витребувані судом документи не надав. Про час і місце розгляду справи був сповіщений належним чином - ухвала суду, повістка про виклик у судове засідання надіслані на його юридичну адресу, вказану позивачем, в порядку, встановленому частиною 3 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.( а.с.17,23) Про причини неявки суд не повідомив.  

 Справа розглянута за наявними в ній матеріалами.

  Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази,  заслухавши пояснення представника позивача, суд –

   

ВСТАНОВИВ:


Центральна міська лікарня зареєстрована як платник страхових внесків в Управлінні пенсійного фонду України в м. Армянськ АР Крим (реєстраційний номер-09010041).

Згідно преамбулі Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування “ № 1058 від 09.07.2003 р. вказаний Закон, розроблений згідно Конституції України і Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунок і сплату пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, які формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених вказаним Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду і фінансування за рахунок його коштів витрат на сплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових оплат застрахованим особам, членам їх сімей і іншим особам, передбаченим вказаним Законом.

Статтею 1 вказаного Закону визначено, що страхові внески – це кошти відрахувань на соціальне страхування і збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно законодавства, яке було чинним раніше; кошти сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування  згідно з чинним Законом. А  страхувальники – це роботодавці та інші особи, які згідно з чинним Законом сплачують страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Цей Закон регулює відносини, що виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 17 Закону України № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державної пенсійному страхуванні» страхувальник зобов'язаний нараховувати,  обчислювати та  сплачувати у встановлений термін та у повному обсязі страхові внески.

Згідно пунктам 2, 3 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» суми страхових внесків, вчасно не нараховані та/або не сплачені  страхувальниками в строки, зазначені статті 20 даного Закону,  вважаються простроченою заборгованістю по сплаті страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені й застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи  Пенсійного фонду  за формою й у строки, зазначені правлінням Пенсійного фонду, направляють страхувальникам, що мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Як вбачається з матеріалів справи за Центральної міською лікарнею значиться заборгованість з страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у сумі 28776, 09 грн., про що свідчать вимоги по сплату боргу № Ю-172 від 07.07.2006 р. та № Ю-164 від 02.06.2006 р., які були відправлені на адресу відповідача у встановленому порядку (а.с. 5-6)

Згідно пункту 2  частини 9 статті 106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” до відповідача була застосована штрафна санкція у сумі 4869, 19 грн.  та нарахована пеня у сумі 1019,66 грн. за несплату відповідачем страхових внесків (рішення № 71 від 19.06.2006 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені ( а.с.7)

Рішення № 71 від 19.06.2006 р. до сьогоднішнього дня до суду не оскаржені у встановленому порядку, не скасовані та не визнані не чинними.

Згідно розрахунку загальної суми заборгованості Центральної міської лікарні станом на 06.09.2006 р. за Центральною міською лікарнею існує заборгованість у сумі 34664, 94 грн. (а.с.30)

У судовому засіданні представник позивача надав клопотання про закриття провадження по справі, у зв’язку з погашенням відповідачем заборгованості в повному об’ємі.(а.с.29)

Заявив усне клопотання про відмову від позову в частині стягнення 34664, 94 грн. заборгованості.

Заборгованість у розмірі 39026, 98 грн. відповідачем погашена згідно витягу з реєстру платежів Центральної міської лікарні.(а.с.31)

Суд приймає відмову представника позивача від позову, оскільки така відмова не суперечить закону і не порушує чиї – не будь права, свободи або інтереси та відповідає наданим представнику довіреністю повноваженням.

При  таких  обставинах,  провадження у справі підлягає закриттю на підставі пункту 2 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято господарським судом .

З урахуванням викладеного, керуючись статтею 95, пунктом 2 частини 1 статті 157, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства  України, суд


УХВАЛИВ:


Закрити провадження по справі в частині стягнення 34664, 94 грн. заборгованості.


Ухвала про закриття провадження у справі може бути оскаржена в  порядку і строки передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства  України.

Заява про апеляційне оскарження ухвали може бути подана протягом 5 днів з дня її проголошення .

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження ухвали.

Якщо після подачі заяви  про апеляційне оскарження , апеляційна скарга не подана, ухвала вступає в законну силу  через 10 днів після подання заяви про апеляційне  оскарження.  


Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Іщенко І.А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація