Справа № 2-151, 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2007 року Ставищенський районний суд Київської області в складі:
головуючої - судді: Марущак Н.М.
при секретарі: Карабань З. І.,
з участю позивачки: ОСОБА_1.,
відповідача: ОСОБА_2.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ставище Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
До суду з вказаним позовом звернулась ОСОБА_1., посилаючись на те, що вона з відповідачем з 20 вересня 1992 року перебуває у шлюбі, зареєстрованому у Ставищенському відділі РАГС Київської області, актовий запис № 64, від якого мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження. Просить розірвати шлюб з відповідачем та залишити дитину проживати разом з нею, оскільки за час спільного проживання з відповідачем між ними виникали сварки, суперечки з приводу особистого життя та непорозуміння у сімейних відносинах. Вони з відповідачем проживають у одному будинку, але більше 6 місяців не підтримують шлюбні відносини.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, підтвердила обставини, на які посилається в позовній заяві. Допитана в якості свідка позивачка суду показала, що шлюбні стосунки вони з відповідачем припинили з січня 2006 року. На утримання сина відповідач сплачує аліменти з 2001 року. Вихованням дитини займається в основному вона одна, оскільки відповідач повертається додому пізно, на вихідні його практично вдома не буває. Примирення між ними вважає неможливим.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав. Допитаний в якості свідка відповідач суду показав, що позивачка з дитиною проживають разом з ним в одному будинку. Проте, шлюбні стосунки вони з позивачкою припинили з січня 2007 року. Вихованням дитини займається в основному позивачка. На утримання сина він з 2001 року сплачує аліменти. Не заперечує, щоб син залишився проживати з позивачкою. Примирення між ними вважає неможливим.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, їх покази як свідків та перевіривши письмові докази, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що сторони уклали шлюб та зареєстрували його 20 вересня 1992 року у Ставищенському відділі РАГС Київської області, актовий запис № 64. Від цього шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження. З січня 2007 року сторони припинили шлюбні стосунки.
Вказані обставини підтверджуються: показами допитаних в якості свідків сторін; свідоцтвом про укладення шлюбу; копією свідоцтва про народження дитини та довідкою про склад сім'ї.
Згідно ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України шлюб розривається, якщо судом встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Суд вважає, що взаємовідносини, які склались в сім'ї сторін, свідчать про те, що їх сім'я розпалася остаточно і збереження такого шлюбу неможливе і недоцільне, оскільки суперечать інтересам сторін.
Неповнолітню дитину слід залишити проживати з позивачкою, з чим обидві сторони в судовому засіданні погодились.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу з відповідача слід стягнути державне мито, позивачку слід звільнити від сплати державного мита у відповідності з п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”.
Керуючись ст. ст. 110, 111, 112, 160 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, ст. ст. 88, 213-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1та ОСОБА_2, зареєстрований 20 вересня 1992 року у Ставищенському відділі РАГС Київської області, актовий запис № 64, розірвати.
Неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, залишити проживати із матір”ю ОСОБА_1.
При реєстрації розірвання шлюбу із ОСОБА_2стягнути державне мито в сумі 8 грн. 50 коп. на користь органу місцевого самоврядування, ОСОБА_1звільнити від сплати державного мита на підставі п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Ставищенський районний суд Київської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження..
Суддя