Судове рішення #14420721

     

 Справа № 2а-697/11  

                                                         П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

"17" січня 2011 р.                                        м.Снятин                                        

Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Боднарук М.В. розглянувши справу  за  адміністративним  позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Снятинському районі про визнання відмови щодо перерахунку пенсії протиправною та зобов'язання вчинити дії,-

    В с т а н о в и в :

          

          Позивачка  звернулася  до суду з позовом,  який мотивує тим, що  вона ІНФОРМАЦІЯ_1 і відповідно до ст. 1 ЗУ № 2195-IV від 18 листопада 2004 року “Про соціальний захист дітей війни ” є дитиною війни. Згідно зі ст. 6 зазначеного Закону з 01.01.2006р. їй повинна виплачуватись щомісячна   соціальна державна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. У  2007 - 2010 р.р. їй така допомога  виплачувалась   не в повному обсязі. Тому просить суд, визнати  відмову відповідача протиправною, щодо виплати їй щомісячної соціальної  допомоги в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком та зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити їй підвищення до пенсії, отриманої в період  з 09.07.2007 р. по  31.12.2007 р. та з 22.05.2008 р. по 31.12.2008 р. та з 01.01.2009 р. по день винесення рішення суду, тобто по  17.01.2011 р. включно, з урахуванням проведених виплат у розмірі 30 % мінімального розміру пенсії за віком, відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

          В частині позовних вимог поза межами строку звернення до  суду  до 24.06.2010 р. позов було залишено без розгляду,  а тому, позовні вимоги слід розглянути в межах 6 –ти місячного строку позовної давності.

Вивчивши матеріали справи,  письмові заперечення проти позову та дослідивши зібрані докази, а саме:  копія ідентифікаційного коду;  копія паспорта, згідно якого позивачка ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження; відповідь  Пенсійного Фонду України на звернення позивачки  про те, що пенсія призначена, перерахована та виплачується згідно чинного законодавства,- вважаю, що позовні вимоги в межах 6 –ти  місячного строку позовної давності  підставні і підлягають до  задоволення, оскільки  відповідач в порушення вимог   ст. 22 Конституції України,  ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», не виплачував позивачці щомісячне підвищення до пенсії  у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

        Відповідно до частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом .

    Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму. Оскільки, позивачці слід визначати пенсію, виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то в разі збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачці повинен проводитись виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.

     А тому, з метою поновлення порушеного права позивачки слід визнати протиправною відмову  управління ПФУ в Снятинському районі щодо перерахунку та  виплати позивачці щомісячного підвищення до пенсії в розмірі, передбаченому ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», та зобов’язати відповідача здійснити нарахування та виплатити позивачці в межах шестимісячного строку позовної давності з 24.06.2010 р.  по день винесення рішення суду, тобто по 17.01.2011 р. включно, щомісячне підвищення до пенсії, як дитині війни, згідно ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням проведених виплат.

На підставі викладеного та  керуючись ст.ст. 159, 161-163, 1832  КАС України, -

П о с т а н о в и в :

          Позов  задоволити.  Визнати  відмову Управління пенсійного фонду України в Снятинському районі  щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1   щомісячного підвищення до пенсії в розмірі  передбаченому ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»протиправною.

Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Снятинському районі  здійснити нарахування  та виплатити ОСОБА_1   щомісячне підвищення  до пенсії  у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком,  як дитині війни з  24.06.2010 р. по 17.01.2011 р., включно, згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ч.1ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням проведених виплат.

Згідно ст. 256 КАС України постанова підлягає до негайного виконання.

Про виконання постанови повідомити суд в місячний термін.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня отримання копії постанови через Снятинський районний суд.

Суддя: підпис

Голова  Снятинського райсуду                                                            Боднарук М.В.          


          

                                                       


  • Номер:
  • Опис: про перерахунок пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2а-697/11
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Боднарук М.В. М.В.
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.12.2010
  • Дата етапу: 03.12.2013
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація