Судове рішення #14420698

     

 Справа № 2а-435/11  

                                                         П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

"12" січня 2011 р.                                        м.Снятин                                        

Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Боднарук М.В. розглянувши справу  за  адміністративним  позовом  ОСОБА_1  до Управління  Пенсійного фонду України в Снятинському районі про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії  , -

    В с т а н о в и в :

                    

          Позивач  звернувся  до суду з позовом,  який мотивує тим, що  він  ІНФОРМАЦІЯ_1 і відповідно до   ст. 1 ЗУ № 2195-IV від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни» є дитиною війни. Згідно зі ст. 6 зазначеного Закону з 01.01.2006р. йому повинна виплачуватись щомісячна соціальна державна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. У 2006-2007 роках йому така допомога не виплачувалась, а у 2008 - 2010 р.р. виплачувалась у розмірі 10 % від мінімальної пенсії за віком, тобто в неповному обсязі. Тому просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо виплати йому соціальної державної допомоги в розмірі передбаченому Законом України «Про соціальний захист дітей війни»та стягнути з відповідача недоплачену щомісячну соціальну допомогу за період з 01.01.2006 р. по 01.11.2010 р. включно та проводити нарахування соціальної допомоги в подальшому.

          В частині позовних вимог поза межами строку звернення до  суду  до 21.06.2010 р. позов було залишено без розгляду,  а тому, позовні вимоги слід розглянути в межах 6 –ти місячного строку позовної давності.

Вивчивши матеріали справи,  письмові заперечення проти позову та дослідивши зібрані докази, а саме:  копія ідентифікаційного коду;  копія паспорта, згідно якого позивач ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження; відповідь  Пенсійного Фонду України на звернення позивача  про те, що пенсія призначена, перерахована та виплачується згідно чинного законодавства,- вважаю, що позовні вимоги в межах 6 –ти  місячного строку позовної давності  частково підставні і підлягають до часткового задоволення, оскільки  відповідач в порушення вимог ст. 22 Конституції України,  ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», не виплачував позивачу щомісячне підвищення до пенсії  у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

           Відповідно до частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом .

            Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму. Оскільки, позивачеві слід визначати пенсію, виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то в разі збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачеві повинен проводитись виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.

            А тому, з метою поновлення порушеного права позивача слід визнати протиправною бездіяльність управління ПФУ в Снятинському районі щодо виплати позивачу щомісячного підвищення до пенсії в розмірі, передбаченому ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», та зобов’язати відповідача здійснити нарахування та виплатити позивачу в межах шестимісячного строку позовної давності з 21.06.2010 р.  по день винесення рішення суду, тобто по 12.01.2011 р. включно, щомісячне підвищення до пенсії, як дитині війни, згідно ст.. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням проведених виплат.

   В решті позову слід відмовити, оскільки питання зобов’язання нарахування і виплати підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком згідно «Про соціальний захист дітей війни» у майбутньому не підлягає вирішенню судом, так як суд вирішує спірні правовідносини, які існують і не може вирішувати спірні правовідносини, які ще не настали.

На підставі викладеного та  керуючись ст.ст. 159, 161-163, 1832  КАС України, -

П о с т а н о в и в :

        Позов  задоволити частково.  Визнати протиправною бездіяльність Управління пенсійного фонду України в Снятинському районі  щодо   виплати ОСОБА_1  щомісячного підвищення до пенсії в розмірі  передбаченому ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Снятинському районі  здійснити нарахування та виплатити ОСОБА_1  щомісячне підвищення до пенсії, як дитині війни, згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком,   відповідно до ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 21.06.2010 р. по 12.01.2011 р. включно, з урахуванням проведених виплат.

В решті позову відмовити .

Згідно ст. 256 КАС України постанова підлягає до негайного виконання.

Про виконання постанови повідомити суд в місячний термін.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня отримання копії постанови через Снятинський районний суд.

Суддя: підпис

Голова Снятинського райсуду                                                            Боднарук М.В.          


          

                                                       


  • Номер: 873/1885/15
  • Опис: визнання протиправною бездіяльності та зобов"язання нарахувати недоплачену щомісячну державну допомогу "Дітям - війни"
  • Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
  • Номер справи: 2а-435/11
  • Суд: Донецький апеляційний адміністративний суд
  • Суддя: Боднарук М.В. М.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.07.2015
  • Дата етапу: 27.07.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація