Справа № 2026/2-а-606/11
УХВАЛА
Іменем України
28 лютого 2011 року м. Люботин
Люботинський міський суд Харківської області у складі судді Малихіна О.О. розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області визнання протиправних дій щодо перерахунку та виплаті недоотриманих розмірів пенсії громадянам, особі, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;-
В С Т А Н О В И В
ОСОБА_1 звернувся до Люботинського міського суду Харківської області з вказаним позовом, в якому просить визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України щодо відмови здійснити перерахунок державної пенсії, призначеної позивачеві відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської», також позивач просить забовязати відповідача здійснити перерахунок та виплату державної пенсії призначеної позивачу відповідно до ст 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі не нижче 8 мінімальних пенсій за віком, а також здійснити перерахунок щомісячної додаткової пенсії, призначеної позивачу відповідно до ст 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 75% від мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч.1 ст 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» починаючи з 01.01.2007 року з урахуванням раніше сплачених сум без кінцевої дати перерахунку.
Позовна заява відповідає вимогам ст. 106 КАС України та містить в собі вимоги, пов’язані з призначенням, обчисленням, перерахунком, здійсненням, наданням і одержанням соціальних виплат, доплат і допомоги. За таких умов справу слід розглянути в порядку скороченого провадження лише в частині вимог позивача щодо визнання дій відповідача неправомірними відмови їй в перерахунку щорічної разової грошової допомоги за період 24 серпня 2010 року по 24 лютого 2011 року.
В іншій частині вимог ОСОБА_1 до УПФУ в Харківському районі Харківської області позовну заяву слід залишити без розгляду через пропущення позивачем строку на звернення до адміністративного суду.
Так, ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
ОСОБА_1. звернувся до суду з позовною заявою лише24.02.2011 року, а тому пропустив шестимісячний строк на звернення до суду з вимогами, пов’язаними забовязанням відповідача усунути порушення та провести перерахунок недоплаченої основної пенсії та виплату заборгованості недоплачених сум основної пенсії, як особі яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи і є інвалідом 1 категорії 2 групи інвалідності відповідно до Закону України» Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з розрахунку не нижче 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю, в розмірі 50% від мінімальної пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірі75 % від мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність починаючи з 01січня 2007 року по 23 серпня 2010 року, залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 106, 107, 183-2 КАС України, суд
У Х В А Л И В
1.Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1
до Управління пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області визнання протиправних дій щодо перерахунку та виплаті недоотриманих розмірів пенсії громадянам, особі, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи
2. Запропонувати відповідачу в 10-денний строк з часу отримання ухвали та копій документів надати письмові заперечення проти позову та докази в обґрунтування заперечень або надати письмову заяву про визнання позову.
Заперечення проти позову або заяву про визнання позову подати безпосереднього до канцелярії суду за адресою: м. Люботин, вул. Некрасова, 10.
3. Попередити відповідача про те, що у разі неподання у визначений строк письмових заперечень проти позову справу буде розглянуто на підставі наявних у ній доказів.
4. Копію даної ухвали з копією позовної заяви та доданих до неї документів направити відповідачу.
5. Позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Харківському районі Харківської області про забовязання відповідача усунути порушення та провести перерахунок недоплаченої основної пенсії та виплату заборгованості недоплачених сум основної пенсії, як особі яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи і є інвалідом 1 категорії 2 групи інвалідності відповідно до Закону України» Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з розрахунку не нижче 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю, в розмірі 75 % від мінімальної пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірі 75% від мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність починаючи з 01січня 2007 року по 23 серпня 2010 року, залишити без розгляду.
6. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ Малихін О. О.