Судове рішення #14395079

                                                  №  2-210/11             

                                                                     

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                                                           І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И                                        

 

30.03.2011  дата розгляду справи

Володимирецький районний суд Рівненської області в складі :

    головуючої -    судді  Котик Л.О.

при секретарі -     Соловей Г.С.

       розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Володимирець справу за позовом

державного підприємства “Володимирецьке лісове господарство” до ОСОБА_1 про стягнення майнової шкоди по незаконній порубці лісу,

                                                  в с т а н о в и в :

          В суд звернулось ДП “Володимирецьке лісове господарство” до ОСОБА_1 про стягнення майнової шкоди по незаконній порубці лісу  в сумі  1498,97 грн.

          Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що 05.06.2010 року, ОСОБА_1,  житель с. Біле Володимирецького району Рівненської області, в  кварталі №47, Воронківського лісництва ДП “Володимирецький лісгосп” вчинив незаконну порубку дерев породи сосна, в кількості 1-го дерева.

             По факту скоєного провопорушення працівниками ДП «Володимирецький лісгосп», а саме лісничим даного   лісництва Ткачуком В.Ф., складено адміністративний протокол № 70 від 05.06.2010 року про адміністративне правопорушення вимог лісового законодавства. Ознайомивши порушника із змістом даного протоколу, та постанови № 70 від 05.06.2010 року, ОСОБА_1 надав пояснення та  підписав протокол.  

            Згідно розрахунку, який був проведений ДП “Володимирецький лісгосп”, на підставі додатка №9 до Постанови Кабінету Міністрів України № 665 від 23.07.2008 року “Такса про обчислення розміру шкоди, заподіяної лісовому господарству підприємствами, установами, організаціями, та громадянами незаконною порубкою і пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту», сума заподіяної шкоди ОСОБА_1,  становить 1498, 97 грн.

Розгляд справи здійснюється  за відсутності сторін, без фіксування судового засідання технічними засобами, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК.

     Представник позивача заявлені вимоги визнав, направив заяву про розгляд справи у його відсутності.

Відповідач в судове засідання не з”явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.

           Суд,  дослідивши та оцінивши інші докази у справі приходить до висновку про задоволення позову .

Як зазначено в протоколі №70 про правопорушення вимог лісового законодавства, ОСОБА_1 05.06.2010 року у 47 кварталі Біленського лісництва вчинив незаконну порубку дерева сосни в кількості 1 шт. Даний факт визнав у своєму поясненні і сам правопорушник.

           Згідно ст. 1166 Цивільного Кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями ,  діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам  фізичної  або юридичної особи, а також шкода , завдана майну фізичної або юридичної особи , відшкодовується в повному обсязі особою , яка її завдала.

            У ч. 3 ст. 40 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено, що питання про відшкодування майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, вирішується в порядку цивільного судочинства.

                     Відповідно до п.4 ст. 19 Лісового кодексу України, постійні лісокористувачі мають право на відшкодування збитків у випадках визначених законодавством. Стаття 105 даного Кодексу передбачає, що порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно- правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону.

            На підставі п.6 ст. 91 Лісового кодексу України, державна лісова охорона має право, у разі порушення лісового законодавства вилучати в установленому законом порядку у громадян і юридичних осіб документи, добуті лісові ресурси, знаряддя їх добування, а також транспортні засоби, що були знаряддям правопорушення, та вирішувати питання про їх подальшу належність та використання.

          Статтею 107 Лісового кодексу України передбачено: «підприємства, установи, організації і громадяни зобов»язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством».

            Крім того, відповідно до Закону України “Про розмежування земель державної та комунальної власності “ та п.12 перехідних положень Земельного кодексу України , передбачено , що суб”єктом права власності на землі державної власності є держава , яка реалізує це право через відповідні органи державної влади .

За наведених обставин суд прийшов до переконання про підставність та обгрунтованість позову.

Керуючись ст.ст. 15, 30, 62, 202 ЦПК України , ст.ст. 8, 67, 69 Лісового Кодексу України , ст.1166 Цивільного Кодексу України , суд, -

                                        в и р і ш и в :

Позов задоволити .

Стягнути із ОСОБА_1  на  користь  держави в особі ДП “Володимирецьке лісове господарство”( с.Антонівка  вул.Партизанська, 23 р/р 260056700 МФО 333227 у РОФ “Райфайзенбанкаваль” ) 1498,97 гривні (одна тисяча чотириста дев»яносто вісім  гривень  97 копійка)  збитків за незаконну порубку лісу.

Звільнити Державне підприємство “Володимирецьке лісове господарство” від сплати державного мита на підставі п.27 ст.4 Декрету КМУкраїни “Про державне мито”.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ДП “Володимирецьке лісове господарство”(с.Антонівка  вул.Партизанська, 23 р/р 260056700 МФО 333227 у РОФ “Райфайзенбанкаваль” )   витрати на інформаційно-технічне забезпечення  судового процесу   в сумі  120 (сто двадцять)гривень та державне мито в розмірі 51 (п»ятдесят одна) грн. в дохід держави..

Заочне рішення може бути переглянуте Володимирецьким районним судом за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії.                .                                     

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Рівненської області через Володимирецький районний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення..

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.   

С У Д Д Я :  

Котик Л.О.


  • Номер: 22-ц/818/6006/20
  • Опис: за позовом ПАТ "Державний експертно-імпортний банк України" в особі філії АТ "Укрексімбанк" у м.Харкові до Лобачевської Олени Валентинівни, Паршинова Анатолія Євгеновича про стягнення заборгованості за кредитним договором, пені
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-210/11
  • Суд: Харківський апеляційний суд
  • Суддя: Котик Людмила Олександрівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.11.2020
  • Дата етапу: 23.11.2020
  • Номер: 22-ц/818/68/22
  • Опис: за позовом ПАТ "Державний експертно-імпортний банк України" в особі філії АТ "Укрексімбанк" у м.Харкові до Лобачевської Олени Валентинівни, Паршинова Анатолія Євгеновича про стягнення заборгованості за кредитним договором, пені
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-210/11
  • Суд: Харківський апеляційний суд
  • Суддя: Котик Людмила Олександрівна
  • Результати справи: заяву задоволено повністю; залишено судове рішення без змін, а скаргу без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.11.2020
  • Дата етапу: 13.12.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація