Справа № 2-А-105 2007
УХВАЛА
08 травня 2007 рок>, Оболонський районний суд м. Кжва в складі:
головуючого - судді - Тищук М.Ф.,
при секретарі - Савосіній A.M.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства Київської міської ради „Київдорсервіс", Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в м. Кжві, третя особа: Головне управління Державного казначейства України у м. Києві, про визнання дій працівників Комунального підприємства Київської міської ради „Київдорсервіс" та співробітників ДАІ ГУ МВС України у м. Києві не чинними та відшкодування матеріальної і моральної шкоди, -
встановив:
В провадженні Оболонського районного суду м. Києва знаходиться справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ ГУ МВС України в м. Києві КП „Київдорсервіс', третя особа: Державне Казначейство України про визнання дій та рішень працівника ДАЇ не чинними про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Позивач просить суд визнати рішення та дії співробітника ДАІ ГУ МВС України в м. Києві щодо примусового переміщення автомобіля „Daewoo Lanos " НОМЕР_1 04.11.2006 року на спеціально обладнаний майданчик КП „Київдорсервіс" незаконними, а протокол № 1670 - не чинним, стягнути на користь позивача з УДАІ МВС України в м. Києві на відшкодування матеріальної шкоди 775 гривень, моральної шкоди 2000 гривень, а також відшкодувати судові витрати.
В судовому засіданні представник відповідача КП „Київдорсервіс" завив клопотання про закриття провадження по справі, мотивуючи це тим, що КП „Київдорсервіс" не є суб'єктом владних повноважень і тому не можуть бути відповідачем за адміністративним позовом.
Позивач заперечує проти такого клопотання.
Суд вислухавши думку учасників процесу, дослідив матеріали справи, встановив наступне.
Згідно з ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законом встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з ч.1 ст.21 КАС України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві якщо вони пов'язані між собою і підсудні одному адміністративному
суду.
Частиною 3 ст.21 КАС України передбачено, що не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належать розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Позивачем ставляться позовні вимоги до КП „Київдорсервіс" про стягнення на його користь шкоди, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що з нього незаконно примусово стягнуто КП ., Київдорсервіс" за незамовлені ним послуги щодо противоправного переміщення його автомобіля на спеціально обладнаний майданчик.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство „Київдорсевіс" не є суб'єктом
владних повноважень.
2
Таким чином суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 в частині вимог до КП „ Кивдорсервіс" про стягнення коштів слід розглядати в порядку цивільного судочинства.
Згідно з п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд закриває провадження по справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Суд вважає необхідним провадження по справі в частині позовних вимог ОСОБА_1 до КП ., Київдорсервіс" про стягнення коштів закрити, оскільки їх не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Роз'яснити позивачу, що розгляд позовних вимог до КП „Київдорсервіс" про стягнення коштів необхідно розглядати в порядку цивільного судочинства у відповідному районному суді загальної юрисдикції.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 21, 157, 158, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд. -
ухвалив:
Прокацження по цивільній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства Київської міської ради „Київдорсервіс", Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в м. Києві, третя особа: Головне управління Державного казначейства України у м. Києві, про визнання дій працівників Комунального підприємства Київської міської ради „Київдорсервіс" та співробітників ДАІ ГУ МВС України у м. Києві не чинними та відшкодування матеріальної і моральної шкоди закрити.
На дану ухвалу гакож може б>ти подана апеляційна скарга до Апеляційного суду м. Києва на протязі десяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана на протязі п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали або ознайомлеяння з нею.