Справа № 1-74
2007 року
ВИРОК
Іменем України
08 травня 2007 року місцевий Бахмацький районний суд Чернігівської області в
складі:
головуючого - судді Приліпка В.М. при секретарі Петренко О.Г. з участю прокурора Сидоренка О.О. розглянув у відкритому судбвому засіданні в місті Бахмачі кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, українки, громадянки України, уродженки м.Бахмач, Чернігівської області, освіта середня-спеціальна.; одруженої, на утриманні малолітня дитина, перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, жительки АДРЕСА_1, раніше не судимої,
у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.383 КК України,
ВСТАНОВИВ:
24 лютого 2007 року, близько 23 години 30 хвилин до чергової частини Бахмацького РВ УМВС звернулась ОСОБА_1 з письмовою заявою про те, що 24 лютого 2007 року близько 23 години на АДРЕСА_2 невідомий чоловік відкрито заволодів її сумкою, грошима в сумі 600 гривень, документами та мобільним: телефоном марки "Samsung D-900", вартістю 1 200 гривень.При відібранні заяви ОСОБА_1 було попереджено про кримінальну відповідальність, яка передбачена ст.383 КК України за завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочину.Заява ОСОБА_1 була зареєстрована у ЖРЗПЗ під № 270.
В ході проведення дослідчої перевірки по даному факту встановлено, що подія вказаного вище злочину була відсутня, а ОСОБА_1 умисно зробила завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину з метою досягнення особистих цілей.
Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 винною себе у пред'явленому обвинуваченні по ч.1 ст.383 КК України визнала повністю і пояснила, що 24 лютого 2007 року близько 23 години вечора вона разом зі своїм чоловіком поверталася додому з кафе-бару "Вест". Коли вони проходили АДРЕСА_2, то між ними виникла суперечка і чоловік її почав бити. В цей момент біля них проходили посторонні люди і вони кинулися її захищати. Після чого чоловік втік, а вона, так як їй було соромно, що її бив чоловік, повідомила даним людям про те, що на неї напав невідомий їй чоловік і відібрав у неї сумочку з грошима та мобільний телефон. Тоді ці люди доставили її в міліцію, де вона повідомила працівникам міліції неправдиву інформацію про скоєний злочин та написала про це письмову заяву. При цьому її письмово попередили про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочину.В скоєному вона щиро кається.
Винність підсудної ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.383 КК України, крім особистого визнання своєї вини, підтверджується іншими доказами, які підсудна визнала в судовому засіданні..
Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності і даючи їм оцінку, суд вважає, що дії підсудної ОСОБА_1 за ч.1 ст.383 КК України органами досудового
2
слідства кваліфіковані вірно, оскільки вона умисно, завідомо неправдиво повідомила орган дізнання про вчинення злочину.
При призначенні покарання підсудній, суд враховує громадську небезпеку скоєного злочину, його характер, обставини, що пом'якшують відповідальність, особу підсудної.
За місцем проживання ОСОБА_1 характеризуються посередньо.
Обставини, які обтяжують покарання підсудної ОСОБА_1 - вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп"яніння.
До пом'якшуючих покарання підсудної обставин суд відносить - щире каяття.
З врахуванням обставин і характеру скоєного злочину, особи підсудної, суд вважає, що виправлення і перевиховання ОСОБА_1 можливо без ізоляції від суспільства, а тому до неї слід застосувати ст.75 КК України та звільнити від відбування покарання з випробуванням.
Цивільних позовів по справі не заявлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.383 КК України і призначити їй покарання - 1 (один) рік позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування
призначеного покарання, якщо вона протягом іспитового строку в 1 (один) рік не вчинить
нового' злочину. Початок іспитового строку слід рахувати з моменту проголошення
вироку.
Відповідно до ст.76 КК України покласти на засуджену ОСОБА_1 такі обов'язки : 1) не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи ; 2) повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
До набрання вироком законної сили запобіжний захід засудженій ОСОБА_1 залишити у вигляді підписки про невиїзд із постійного місця проживання.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області на протязі 15 діб з моменту його проголошення.