Судове рішення #1438806
Справа № 2-434

Справа № 2-434

2007 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

20 квітня 2007 року   Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді Зацерковного М.М.

при секретарі Горбач Н.Д.   

розглянув   у  відкритому   судовому  засіданні   в      приміщенні   місцевого  Бахмацького

районного суду цивільну справу за позовом    ОСОБА_1 до Бахмацької

сільської ради про  визнання права власності на                1/5     частину житлового будинку з

надвірними будівлями,-

УСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Бахмацької сільської ради про визнання права власності на 1/5 житловий будинок із надвірними будівлями,що розташоване в АДРЕСА_1, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його рідна матір ОСОБА_2 .Після її смерті відкрилася спадщина на 1/5 частину майна у вигляді будинковолодіння , яке розташоване за адресою : АДРЕСА_1. Дане господарство на 15 квітня 1991 року відносилось до суспільної групи колгоспних дворів ,членами якого рахувались : голова господарства ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, її син ОСОБА_1, невістка ОСОБА_3, онука ОСОБА_4,онук ОСОБА_5.Все належне спадкове майно ОСОБА_2 заповіла своєму сину ОСОБА_1, який фактично прийняв спадщину шляхом вступу в управління та володіння спадковим майном.Крім того ОСОБА_1подав до Бахмацької нотаріальної контори письмову заяву про прийнятття спадщини і отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом на майно.Спадкоємці по закону , які мають право на обов'язкову долю у спадщині відсутні. При житті ОСОБА_2 документально- юридично не оформила дане будинковолодіння і тому не отримала правовстановлюючого документа не належне ій будинковолодіння.При оформленні права власності на спадкове майно в державній нотаріальній конторі виникла необхідність в судовому порядку визнати право власності на дане спадкове майно, так як Бахмацьке БТІ не оформляє право власності на будинковолодіння, яке належало спадкодавцю, в зв"язку з тим, що він помер, а цивільна правоздатність фізичної особи припиняється   в момент її смерті.

В судовому   засіданні   позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав. Виклав мотиви зазначені в позовній заяві.

Відповідач-представник Бахмацької сільської ради в судове засідання   не з"явився , надав заяву в якій просить справу розглянути без їх участі, позовні вимоги визнають.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

 

2

Згідно ст. 12 Закону України «Про власність» у приватній власності громадян можуть знаходитись жилі будинки, збудовані на відведеній у встановленому порядку земельній ділянці або придбані на законних підставах, наприклад, за договором купівлі-продажу, міни, дарування, за правом спадщини.

Відповідно п.9 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 04 жовтня 1991 року „Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок" суди мають врахувати, що право власності на жилий будинок, збудований громадянином на відведеній йому в установленому порядку земельній ділянці і прийнятий в експлуатацію, виникає з часу реєстрації у виконокомі місцевої ради

Рішенням виконкому Бахмацької сільської ради від 01 березня 2007 року № 40 визнано право власності на будинковолодіння по АДРЕСА_1 за ОСОБА_1 , ОСОБА_3, ОСОБА_4 , ОСОБА_5.

Відповідно п 6: Постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22 грудня 1995 року "«Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності», положення ст.17 ЗУ «Про власність» щодо спільної сумісної власності поширюються на правовідносини, які виникли після введення в дію цього Закону(з 15.04.1991 року).Право власності на майно, яке належало колгоспному двору і збереглося після припинення його існування мають ті члени двору, котрі на 15.04.1991 року не втратили права на частку в його майні.Розмір частки члена двору визначається, виходячи з рівності часток усіх його членів.Згідно до ст.4 Постанови Верховної Ради України «Про введення в дію Закону «Про власність» загальні правила спадкування щодо частки члена колгоспного двору в майні двору застосовуються з 01.07.1990 року.

ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року , що підтверджується свідоцтвом про смерть від 27 липня 2005 року , актовий запис № 38.

Відповідно до довідки виданої Бахмацької сільською радою , будинковолодіння розташоване в АДРЕСА_1 відносилось до суспільної групи господарств колгоспників, членами якого були ОСОБА_2 -голова, син ОСОБА_1, ОСОБА_3, онуки- ОСОБА_4, ОСОБА_5. Відповідно частка кожного члена даного колгоспного двору складає -1/5 частину від усього майна.

Згідно ст.1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

Відповідно до ст. 1268 ч.1   ЦК України" спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її".

В установлений ст. 1270 ЦК України.в установлений 6-місячний строк ОСОБА_1 прийняв спадщину шляхом подання заяви до державної нотаріальної контори та видачі свідоцтва про прийняття спадщини, що підтверджується довідкою державної нотаріальної контори.

Відповідно ст.1223 ЦК України 2003 року право на спадкування мають особи визначені в заповіті.Згідно заповіту , посвідченого виконкомом Бахмацької сільської ради від ї$ грудня 1998 року за № 99 все своє майно ОСОБА_2 заповідала сину ОСОБА_1

 

3

А тому за ОСОБА_1 повинно бути визнано право власності на 1/5 частину житлового будинку із надвірними будівлями, як спадкоємця за заповітом. , розташованого за адресою: АДРЕСА_1.

Керуючись ст.ст. 6, 10,27, 31, 208, 209, 213, 215, 223, 294, ЦПК України , ст.ст,1235, 1268 , ст.1270 ЦК України ( 2004 р.) , суд ,-

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1    - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/5 частину житлового будинку із надвірними будівлями,що розташований по АДРЕСА_1 як спадкоємця за заповітом після померлої ОСОБА_2

Рішення може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація