Судове рішення #1438802
Справа № 1-92

Справа № 1-92

2007 року

ВИРОК

Іменем України

 

10 травня 2007 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судці Ковалюх В.М. при секретарі Либань О.Г. з участю прокурора Котченка Ф.А. підсудного ОСОБА_1 розглянув   у   відкритому   судовому   засіданні   в   місті   Бахмачі   кримінальну   справу   по обвинуваченню

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м.Омськ Російської Федерації, жителя АДРЕСА_1, громадянина України, освіта вища, не працюючого, одруженого, неповнолітніх дітей не має, раніше не судимого,

у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.357 та ч.3 ст.358 КК України,

 

ВСТАНОВИВ:

 

На початку грудня 2006 року ОСОБА_1 з метою безкоштовного проїзду в приміських поїздах незаконно заволодів пенсійним посвідченням НОМЕР_1, яке знаходилося у нього вдома і належало його покійному тестю ОСОБА_2

2006                       року в 12 год. 20 хвилин ОСОБА_1 на підставі пенсійного посвідчення свого тестя ОСОБА_2 придбав у приміській касі вокзалу станції Чернігів безкоштовний квиток НОМЕР_1 і використав його разом із пенсійним посвідченням для безкоштовного проїзду в електропоїзді від станції Чернігів до станції Бахмач.

2007                       року в 12 годин під час проїзду в електропоїзді «Ніжин-Конотоп», ОСОБА_1 в якості документа, що надає право на безкоштовний проїзд, пред'явив ревізорам пенсійне посвідчення, видане на ім'я ОСОБА_2, яке було в нього вилучено.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винним себе у пред'явленому обвинуваченні за ч.3 ст.357 та ч.3 ст.358 КК України визнав повністю і пояснив, що на початку грудня 2006 року він знайшов у себе вдома пенсійне посвідчення свого покійного тестя ОСОБА_2, яке вирішив використовувати для безкоштовного проїзду в приміських поїздах. 27.12.2006 року він був у м.Чернігів на прийомі у лікаря. Близько 12 годин придбав у касі вокзалу станції Чернігів безкоштовний квиток, на підставі якого доїхав до станції Бахмач. 19.01.2007 року близько 12 годин він також повертався електропоїздом з М.Чернігова до станції Бахмач. В м.Ніжині не встиг придбати квиток, а під час перевірки проїзних документів пред'явив ревізору квиток від 27.12.2006 року та показав пенсійне посвідчення свого покійного тестя. Коли ревізор попросив надати йому пенсійне посвідчення в руки, він забрав у нього квиток та погодився заплатити за проїзд. Він віддав ревізору 5 гривень, а той виписав йому квитанцію. На станції Бахмач працівники міліції попросили його пройти і відділення міліції, де вилучили квиток та пенсійне посвідчення. У скоєному чистосердечно розкаюється.

Крім повного визнання своєї вини підсудним, його вина у вчиненні злочинів, передбачених ч.З ст.357 та ч.3 ст.358 підтверджується сукупністю інших послідовно досліджених в судовому засіданні доказів.

Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснили, що вони були присутні під час вилучення 19.01.2007 року пенсійного посвідчення та квитка у ОСОБА_1 Останній пояснив, що пенсійне посвідчення належить його покійному тестю і він зберігає його як реліквію.

Свідок ОСОБА_5 показання якого оголошені в судовому засіданні, під час досудового слідства пояснював, що 19.01.2007 року під час перевірки проїзних документів в електропоїзді «Ніжин-Конотоп» ОСОБА_1 пред'явив йому безкоштовний квиток за 27.12.2006 року та пенсійне посвідчення на ім'я ОСОБА_2 Оскільки квиток був уже

 

2

використаний, він запропонував йому заплатити за проїзд. Після цього ОСОБА_1 забрав у нього пенсійне посвідчення і прострочений квиток та заплатив за проїзд до станції Бахмач.

Свідок ОСОБА_6, показання якого також оголошені в судовому засіданні,   с під час досудового слідства дав такі ж свідчення як і свідок ОСОБА_5

Даними, які містяться в протоколі виявлення та вилучення від 19.01.2007 року (а.с.5) підтверджується, що цього числа в черговій частині ЛВМ на станції Бахмач у ОСОБА_1 було виявлено та вилучено пенсійне посвідчення НОМЕР_1, видане 07.01.1982 року Бахмацьким управлінням соціального захисту населення на ім'я ОСОБА_2, та проїзний квиток від 27.12.2006 року.

Згідно довідки Управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі від 22.01.2007 року ОСОБА_1 на обліку в Пенсійному фонді не перебуває.

Відповідно до висновку експерта № 032 від 07.02.2007 року в пенсійному посвідченні НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_2, яке було вилучено у ОСОБА_1, ознак підчистки, дописки, травлення та переклеювання фотокартки не виявлено.

Вина підсудного також підтверджується речовими доказами, які містяться в матеріалах справи (а.с.23,24).

Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, і даючи їм оцінку, суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_1 за ч.З ст.357 та ч.З ст.358 КК України органами досудового слідства кваліфіковані вірно, оскільки він незаконно заволодів важливим особистим документом та використовував завідомо підроблений документ, який видається установою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків.

При призначенні покарання підсудному суд враховує громадську небезпеку скоєних злочинів, їх характер, обставини, що пом'якшують покарання, особу підсудного, який позитивно характеризується за місцем проживання та попередньої роботи.

Обставиною, яка пом'якшує покарання ОСОБА_1, є щире каяття.

Обставин, які обтяжують покарання підсудного, судом не встановлено.

Суд вважає, що підсудному необхідно призначити покарання у вигляді штрафу на користь держави, оскільки він вчинив злочин вперше.

Так як підсудний вчинив два злочини, то до нього необхідно застосувати ст.70 КК України і призначити йому покарання за сукупністю злочинів шляхом часткового складання призначених покарань.

По справі прокурором заявлений цивільний позов про стягнення із підсудного 187 грн. 01 коп. за проведення експертизи. Суд вважає, що цю суму необхідно стягнути із ОСОБА_1, але як судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд -

 

ЗАСУДИВ:

 

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.357 та ч.3 ст.358 КК України і призначити йому покарання :

за ч.3 ст.357 КК України - штраф в сумі 510 (п'ятсот десять) гривень ; за ч.3ст.358 КК України - штраф в сумі 510 (п'ятсот десять) гривень.

На підставі ст.70 КК України шляхом часткового складання призначених покарань остаточно призначити ОСОБА_1 покарання - штраф в сумі 530 (п'ятсот тридцять) гривень.

До набрання вироком законної сили запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Стягнути із засудженого ОСОБА_1 на користь держави 187 (сто вісімдесят сім) гривень) 01 копійку за проведення експертизи.

Речові докази : пенсійне посвідчення на ім'я ОСОБА_2, яке зберігається в матеріалах кримінальної справи - знищити ; квиток НОМЕР_1 від 27.12.2006 року та квитанцію № 495273 від 19.01.2007 року - зберігати в матеріалах справи.

Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація