Судове рішення #1438801
Справа № 2 - 462

Справа № 2 - 462

 2007 рік.

РІШЕННЯ

ІМ"ЯМ   УКРАЇНИ

 

17 травня 2007 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Приліпка В.М. при секретарі Петренко О.Г. розглянув у попередньому судовому засіданні в м. Бахмач цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рубанської сільської ради про визнання права власності на майновий пай, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

У квітні 2007 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Рубанської сільської ради, Бахмацького району, Чернігівської області про визнання права власності на майновий пай, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина на свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільгосппідприємства, селянської спілки "Маяк" с.Терешиха Бахмацького району. Єдиним спадкоємцем першої черги по закону є позивач. Але вона не може одержати нотаріально посвідчене свідоцтво про право на спадщину за законом на даний майновий пай, належний померлому, у зв"язку з тим, що свідоцтво про право власності на майновий пай виданий на ім"я ОСОБА_3, видано позивачці 24 лютого 2006 року, тобто значно пізніше, після часу відкриття спадщини.А тому, вона змушена звертатись до суду.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала і просить їх задовольнити.Виклала мотиви зазначені в позовній заяві.

Представник відповідача - Рубанської сільської ради в судове засідання не з"явився , але надіслав до суду заяву в якій просить справу розглянути у їх відсутність і що позовні вимоги підтримуються.

Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на той час він мав право на отримання, як член селянської спілки КСП "Маяк" села Терешиха майнового паю, який входив до загального майнового фонду зазначеного сільгосппідприємства, але це право було підтверджено відповідним свідоцтвом серії НОМЕР_1 від 24 лютого 2006 року, тобто фактично після його смерті.

Відповідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов"язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялись внаслідок його смерті.

Таким чином, виходячи із зазначених обставин, зазначений майновий пай підлягає успадкуванню спадкоємцями померлого.

Відповідно ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом має той з подружжя, хто його пережив.

Факти, що позивачка була дружиною померлого ОСОБА_2 та що вона після його смерті прийняла в спадок його майно підтверджено ксерокопіями їх свідоцтва про одруження та про право на спадщину за законом, які додані позивачкою до матеріалів справи.

 

2

Таким чином, наявні всі підстави для визнання права власності за позивачкою, яка являється спадкоємцем померлого, на зазначений майновий пай в порядку успадкування     його по закону, як спадкоємецею першої черги .

Керуючись ст.ст.10, 27, 31 ,60, 61,130, 174, 213-215, 218, 294 ЦПК України, ст.12 Закону України "Про власність", ст.ст.1261, 1268,1270 ЦК України 2004 року, суд,

 

ВИРІШИВ:

 

Визнати за ОСОБА_1 право власності на майновий пай згідно свідоцтва серії НОМЕР_1 від 24 лютого 2006 року, виданий на ім"я ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, в порядку її спадкування по закону, як спадкоємця першої черги після смерті чоловіка - ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду шляхом подання протягом десяти днів з часу його проголошення заяви про апеляційне оскарження та подання самої апеляційної скарги протягом двадцяти днів з моменту подання зазначеної заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація