Копія Справа №1-91
2007 рік
ВИРОК
іменем України
16 травня 2007 року
Бахмацький районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого - Кухти О.Д.
при секретарі - Матіско О.С.
з участю прокурора - Жалдак Л.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Бахмач кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженки с.Городище Бахмацького району Чернігівської області, жительки АДРЕСА_1, українки, громадянки України, заміжньої, освіта середня спеціальна, не працюючої, не судимої, у вчиненні злочину, передбаченого ст.358 ч.3 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
04 лютого 2007 року ОСОБА_1 взяла у своєї матері ОСОБА_2 її пенсійне посвідчення НОМЕР_1 пенсіонера за віком та 08 лютого 2007 року використала його для безкоштовного проїзду в електропоїзді № 6456 сполученням Київ - Конотоп. Під час перевірки проїздних документів ОСОБА_1 пред"явила пенсійне посвідчення ревізорам.
Винуватість ОСОБА_1 у цьому злочині підтверджується сукупністю слідуючих доказів.
Сама ОСОБА_1 під час досудового та судового слідства повністю визнаючи себе винною по пред'явленому звинуваченню, показала, що дійсно, 04 лютого 2007 року вона взяла пенсійне посвідчення своєї матері, яка є пенсіонером за віком. Оскільки вона перебуває в скрутному матеріальному становищі вирішила використати пенсійне посвідчення для безкоштовного проїзду до Києва. 08 лютого 2007 року вона поїхала в Київ. Того ж дня поверталася з Києва електропоїздом №6456 сполучення Київ -Конотоп, проїздного квитка не купувала. Під час первірки проїздних документів, вона прид"явила провідникам касирам пенсійне посвідчення своєї матері.
Покази підсудної підтверджуються протоколом вилучення (а.с.5), згідно якого, 08 лютого 2007 року у ОСОБА_1 було вилучене пенсійнеї посвідчення НОМЕР_2 на ім"я ОСОБА_2, яке ОСОБА_1 використовувала для безкоштовного проїзду в електропоїзді, прид"явивши його ревізорам.
2
Згідно довідки начальника вокзалу ст.Бахмач від 09 лютого 2007 року (а.с.9) пенсійне посвідчення загального зразку надає право пенсіонеру за віком безкоштовного проїзду на залізничному транспорті приміського сполучення.
Згідно листа Управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі (a.cll) ОСОБА_1, на обліку як пенсіонер, не перебуває.
Згідно листа того ж Управління (а.с.13) ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, перебуває на обліку і отримує пенсію за віком. Номер її особового рахунку НОМЕР_2.
За висновком експерта №046 від 27 лютого 2007 року (а.с.23) пенсійне посвідчення НОМЕР_1 на ім"я ОСОБА_2 не містить ознак підчистки, дописки, травлення те переклеювання фотокартки.
Таким чином, ОСОБА_1, використавши для безкоштовного проїзду, справжній, але чужий документ, тим самим вчинила злочинні дії, які за ч.З ст.358 КК України кваліфіковані правильно, як використання завідомо підробленого документа.
Призначаючи покарання ОСОБА_1, суд бере до уваги, що вчинений нею злочин є злочином невеликої тяжкості. Як особа за місцем проживання вона характеризується позитивно.
Обставин, які б обтяжували її покарання немає.
Обставиною, що пом"якшує її покарання є щире каяття.
Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину передбаченого ст.358 ч.З КК України і призначити їй 510 (п"ятсот десять) гривень штрафу.
До набрання вироком законної сили запобіжний захід ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 292 (двісті дев"яносто дві) гривні 71 коп. судових витрат.
Речові докази: пенсійне посвідчення НОМЕР_1 видане Управлінням Пенсійного Фонду України в Бахмацькому районі ОСОБА_2 повернути ОСОБА_2.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.