Судове рішення #1435329
Справа №2-170/2007р

Справа №2-170/2007р.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

 

23 квітня 2007 р. Рогатинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого-судді                      Могили Р.Г.

з участю секретаря                      Матасової Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рогатині цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -

 

встановив:

 

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення з нього коштів на утримання двох неповнолітніх дітей.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі та пояснила, що за час подружнього життя із відповідачем у них народилось двоє дітей: сини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Діти перебувають на повному її утриманні, оскільки відповідач не надає коштів на їх утримання. Просить постановити рішення про примусове стягнення з відповідача аліментів з усіх видів його заробітку до досягнення дітьми повноліття.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, в попередньому судовому засіданні позов визнавав повністю.

Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 51 Конституції України, ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.

У судовому засіданні встановлено, що за час подружнього життя в сторін народилися діти: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, які на день звернення позивача до суду є неповнолітніми, що підтверджується копіями   свідоцтв про народження.

Згідно довідки Лучинецької сільської ради №226 від 23.04.2007 року діти перебувають на утриманні позивача.

При визначенні розміру аліментів, суд враховує: стан здоров'я дітей, які здорові, стан здоров'я та матеріальне становище позивача, яка не працюює.

Отже, з відповідача необхідно стягувати аліменти в розмірі 1/3 його заробітку (доходу) щомісячно на утримання дітей до досягнення ними повноліття, а також з відповідача необхідно стягнути в дохід держави судовий збір в сумі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 7,50 грн.

На підставі наведеного, ст. 51 Конституції України, ст. ст. 180,182,183 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст.88,214,215,367 ЦПК України, суд, -

 

вирішив:

 

Позовну   заяву  ОСОБА_1     до      ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей задовольнити повністю.

Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця та жителя АДРЕСА_1 в користь ОСОБА_1 аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів його заробітку (доходу) на утримання неповнолітніх дітей - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стягнення аліментів розпочати з 14.03.2007 року і проводити до досягнення дітьми повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави 51 грн. судового збору та 7,50 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.

Рішення про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць підлягає до негайного виконання.

Рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Рогатинський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація