Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #143471812

                                                                                                                            Справа № 417/602/21

Провадження № 2/417/12/22

УХВАЛА

про призначення судової почеркознавчої експертизи

"15" лютого 2022 р. с. Марківка

Марківський районний суд Луганської області у складі:

головуючого судді Логвіненка Т.Г.,

за участю секретаря Білянської О.В.,

позивача  ОСОБА_1 ,

відповідача ОСОБА_2 ,

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення судової почеркознавчої експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_4 про визнання заповіту недійсним , зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: Марківська державна нотаріальна контора про усунення від права на спадкування ,

УСТАНОВИВ:

В провадженні Марківського районного суду Луганської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_4 про визнання заповіту недійсним, зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: Марківська державна нотаріальна контора про усунення від права на спадкування .

Ухвалою суду від 25.05.2021 відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.

29.11.2021 року позивач звернувся до суду з клопотанням про призначення судової почеркознавчої експертизи у цій цивільній справі.

В обґрунтування клопотання позивач зазначив, що підпис в оскаржуваному заповіті виконаний не його батьком ОСОБА_5 , а іншою особою тому для встановлення істини у справі та підтвердження справжності підпису необхідно провести судово-почеркознавчу експертизу.

На вирішення експертизи просив поставити питання про те, чи виконано рукописний текст підпис у графі заповіту «Підпис», у документі «Заповіт» від 11 серпня 2016 року № 51, та рукописний текст – підпис у графі «Підпис» документів які містять зразки підпису його батька ОСОБА_5 , однією особою.

Проведення експертизи просив доручити Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. заслуженого професора М.С. Бокаріуса, який знаходиться за адресою: 61177, м. Харків, вул. Золочівська, б. 8-а.

В підготовчому судовому засіданні позивач підтримав своє клопотання, та просив його задовольнити.

       Відповідач та його представник в підготовчому судовому засіданні не заперечували проти задоволення клопотання.

З`ясувавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

В провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_4 про визнання заповіту недійсним, зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: Марківська державна нотаріальна контора про усунення від права на спадкування .

Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Частинами 3, 4 ст. 103 ЦПК України передбачено, що при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Згідно з ч. 1 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Вивчивши клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи, суд прийшов до висновку, що клопотання позивача підлягає задоволенню, оскільки з`ясування обставин щодо того, ким зроблено підпис у заповіті від 11 серпня 2016 року № 51 має суттєве значення для всебічного і об`єктивного розгляду справи і потребує спеціальних знань, якими суд не володіє.

З урахуванням положень ч. 3-5 ст. 103 ЦПК України суд вважає можливим доручити проведення судової почеркознавчої експертизи Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. заслуженого професора М.С. Бокаріуса, який знаходиться за адресою: 61177, м. Харків, вул. Золочівська, б. 8-а .

З урахуванням положень ч. 4-5 ст. 139 ЦПК України витрати, пов`язані з проведенням вказаної експертизи, слід покласти на позивача ОСОБА_1 .

З урахуванням потреби у значному проміжку часу для проведення зазначеної експертизи, враховуючи положення п. 5 ч. 1 ст. 252, п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, суд дійшов висновку щодо необхідності зупинення провадження по вказаній цивільній справі на час проведення експертизи.

Керуючись ст.ст. 103-105,  107,  108-109,  139252-253,  258-261,  353-355Перехідними положеннями ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення судової почеркознавчої експертизи задовольнити.

Призначити у цивільній справі №417/602/21 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_4 про визнання заповіту недійсним, зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: Марківська державна нотаріальна контора про усунення від права на спадкування судову почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити питання:

- чи виконано рукописний текст – підпис у графі «Підпис» від імені особи ОСОБА_5 у заповіті від 11 серпня 2016 року № 51 посвідченого секретарем виконкому Ліснополянської сільської ради Третяк Н.В. та у документах які містять зразки підпису ОСОБА_5 , а саме: в заяві про видачу паспорта від 17.09.1998; в заяві про видачу паспорта від 09.02.2012; у договорі оренди землі від 19.07.2008; у заяві про призначення пенсії від 05.09.2006; у заяві про виплату пенсії , однією особою?

Проведення експертизи доручити експертам Харківського науково- дослідного інституту судових експертиз ім. заслуженого професора М.С.Бокаріуса.

Надати для проведення експертизи оригінали документів, а саме:

-заповіт від 11 серпня 2016 року посвідчений секретарем виконкому Ліснополянської сільської рати Третяк Надією Валеріївною, зареєстрованого в реєстрі за № 51;

-заяву про видачу паспорта від 17 вересня 1998 року;

-заяву про видачу паспорта від 09 лютого 2012 року;

-пенсійну справу ОСОБА_5 архівний № 12203;

-договір оренди землі від 19 липня 2008 року.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків за ст.ст. 384385 КК України.

Витрати, пов`язані з проведенням експертизи, покласти на позивача ОСОБА_1 .

На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через Марківський районний суд Луганської області.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.




Суддя Т.Г.Логвіненко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація