Справа № 2-592/2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2008 року Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого-судді Гутича П.Ф. секретаря Соловей Л.П. позивача ОСОБА_1 відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Богородчани справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся суд з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.
На попередньому судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав та пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Саджава Богородчанського району померла мати позивача та відповідачів - ОСОБА_4. 29 березня 2000 року Саджавською сільською радою посвідчено заповіт ОСОБА_4, яким вона частину свого майно заповіла позивачу. Оскільки на час смерті матері позивач не проживав з нею, він повинен був звернутися до державного нотаріуса Богородчанської нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, однак цього не зробив в зв’язку з зайнятістю по роботі з ліквідації наслідків стихійного лиха. В зв’язку з цим змушений звернутися до суду. Просить позов задоволити.
Допитані на попередньому судовому засіданні відповідачі заявлені позовні вимоги визнали. Проти задоволення позову не заперечують.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що визнання відповідачами позову на попередньому судовому засіданні не суперечить закону та не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб, а тому позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла жителька с Саджава Богородчанського району Івано-Франківської області ОСОБА_4, яка при житті склала заповіт на частину свого майна в користь ОСОБА_1 Позивачем строк звернення з заявою про прийняття спадщини пропущено з поважної причини, оскільки через зайнятість по роботі він не міг звернутися до нотаріальної контори.
Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає, що причина пропуску строку для прийняття спадщини ОСОБА_1 поважна, тому позивачу слід встановити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
На підставі вище зазначеного, ст. 1272 ЦК України та керуючись ст. ст. 130, 174, 213, 215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Встановити ОСОБА_1 додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини - два місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву цро апеляційне оскарження не було подано. В разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення подається протягом 20 днів після подання заяви про
апеляційне оскарження через суд першої інстанції.