Судове рішення #14333273

справа № 2 «ц»-91 \ 11 р.

 РІШЕННЯ

Іменем України

19  січня  2011  року                                      

                                                                                                                                    м. Б а р

Барський районний суд Вінницької області в складі :

Головуючого -               судді  Бурденюка С.І.

При секретареві                       Лебедевіч Н.С.

          розглянувши у відкритому судовому засіданні  в м. Бар Вінницької області цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  до  Лісівської сільської  рада, ОСОБА_2, ПРО УЗАКОНЕННЯ  САМОВІЛЬНОГО

БУДІВНИЦТВА ТА ВИЗНАННЯ ПРАВОЧИНУ  ДІЙСНИМ,

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :

         В позові зазначено ,що ІНФОРМАЦІЯ_1   року  померла ОСОБА_4,  що постійно проживала  в АДРЕСА_1. Після  її  смерті залишилось спадкове майно , яке складається  з жилого будинку з по господарськими будівлями ,  розташованого в АДРЕСА_1, вартістю  62989 гривень.  

      Спадкоємцем  якої є  ОСОБА_2 за заповітом, посвідченим  секретарем виконкому Лісівської сільської ради  від  5.10.2000  року за реєстровим №103..

       Крім нього, інших спадкоємців , що мають право на обов’язкову частку не має.

       Сторони домовились з  ОСОБА_2, що я за договором купівлі - продажу придбаю у нього будинок, який він має оформити як спадкове майно. Влітку    2008 року  позивач передав   ОСОБА_2  грошові кошти в сумі 5000 гривень та став користуватись будинком та присадибною ділянкою.   Він зі своєї сторони повинен оформити документи належним чином, щоб вони в нотаріальній конторі могли  посвідчити договір  купівлі продажу будинку. Але виявилось , що спадкодавець при житті  самовільно побудував на виділеній йому земельній ділянці, але без належного оформлення документів   побудував будинок з по господарськими будівлями та не отримав свідоцтва про право власності, а тому ОСОБА_2   не може звернутись в нотаріальну контору  так як  будівлі фактично  є самовільним будівництвом. І в зв’язку зі зміною законодавства самовільне будівництво узаконюється тільки рішенням суду.

       Однак відповідач , отримавши від позивача  повністю  гроші в сумі 5000, що підтверджується розпискою даною ним власноручно , не бажає  належним чином оформити купівлю –продаж будинку, в зв’язку з чим я змушена звертатись до суду.

      Так як  спадкодавець не отримав  свідоцтво про право власності на ці будівлі та не зареєстрував його в Барському БТІ,  тому  ОСОБА_2  як спадкоємець за законом маючи  право на спадщину не може звернутись в нотаріальну контору для оформлення спадщини.

      Та  відповідно оформити договір купівлі - продажу будинку. Він став мене уникати та не бажає витрачати грошові кошти.

  Позивач ОСОБА_1  заявлені позовні вимоги підтримала повністю та  наполягала на їх задоволенні.

       Відповідач по справі ОСОБА_2  позов визнав повністю та не заперечував проти його задоволення, про що свідчить його заява.

       Лісівська сільська рада проти позову не заперечувала ,проосила розглянути справу у їх відсутності, про що вказано у наданій до суду письмовій заяві.          

       Суд, заслухавши сторони, дослідивши та оцінивши матеріали справи, вважає, що позов доведений та обґрунтований і його необхідно задовольнити в повному обсязі. До такого висновку суд дійшов з слідуючого.

        В судовому  засіданні встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини .      Відповідно до ст.376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно  може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

          За таких обставин суд вважає можливим узаконити вказане самочинно збудоване нерухоме майно.

          Відповідно до ст.655 ЦК України за договором купівлі –продажу  одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно у власність другої сторони (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується  прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму.  

Згідно ст.. 220 ЦК України –правові наслідки недодержання вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору

П. 2  вказує, що якщо сторони домовилися щодо усіх істотних вимог договору, що підтверджується письмовими доказами і відбулось повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його  нотаріального посвідчення. Суд може визнати такий договір дійсним.

         З наданих документів вбачається , що позивач виконав всі обов’язки як сторона у справі при реалізації договору купівлі продажу.

         Крім того вказані вимоги доводяться в повному об’ємі дослідженими матеріалами справи: Копією  свідоцтва про смерть ,копією   заповіту ,висновком  відділу архітектури,

довідкою сільської ради,висновок  з  Барського БТІ.,квитанція про сплату  інформзбору

копію  техпаспорта на будинок,копія паспорта та коду, розпискою про отримання грошей,випискою з рішення про надання земельної ділянки.

         За вказаних обставин , суд вважає , що позов підлягає до повного задоволення

На підставі викладеного та керуючись ст. 376, 1217. 1261,  ст.. 220 ЦК України,  ст. 3.  113, 114,212-215 ЦПК України , –

                                                 В  И  Р  І  Ш  И  В  :

Позов задовольнити повністю.

         Узаконити самовільне будівництво будинку з по господарськими та службовими будівлями розташованого в АДРЕСА_1, що складається з житлового  будинку «А», веранди «а», хліва «Б», хліва «В», хліва- прибудови «В1», літньої кухні   «Г»,веранди «г», погріба «Д», хліва «Ж», парка літера 1, хвірток літери 2, 3 ,колодязь літера «4»вартістю  62989 гривень..  

         Визнати договір купівлі - продажу вищевказаного будинку з по господарськими будівлями між ОСОБА_1 та ОСОБА_2  дійсним та визнати за ОСОБА_1 право власності на все домоволодіння за  адресою АДРЕСА_1 .

        Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області на протязі 10 днів.

                                                           Суддя Барського районного суду          

                                              С.І.Бурденюк


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація