№ 2- 0-45 2007р
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2007 року Шишацький районний суд Полтавської області в складі: головуючого- голови суду Рябченка В.В. за участю секретаря -Барабан Ю.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Шишаки справу за заявою ОСОБА_1про надання права на шлюб в зв'язку з недосягненням шлюбного віку,-
в с т а н о в и в :
Заявниця ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, звернулась в Шишацький районний суд з заявою про надання права на шлюб з гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, в заяві зазначила, що укладення шлюбу до досягнення нею шлюбного віку з гр.ОСОБА_2 повністю відповідає її інтересам, так як вона вагітна і перебуває в фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_2
З метою реєстрації шлюбу заявниця разом з ОСОБА_2 звернулись в відділ РАЦСу Шишацького районного управління юстиції Полтавської області, але в реєстрації шлюбу їм було відмовлено в зв'язку з недосягненням заявницею шлюбного віку, тому вона вимушена була звернутися з даною заявою до суду про надання права на шлюб з гр. ОСОБА_2
В судовому засіданні заявниця підтримала свою заяву, просила суд надати їй право на шлюб з гр. ОСОБА_2, так як це відповідає її інтересам.
Зацікавлені особи - представник відділу РАЦСу Шишацького РУЮ Полтавської області, ОСОБА_2, мати заявниці- ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримали заяву ОСОБА_1, просили суд задоволити її вимоги.
Заслухавши пояснення заявниці, зацікавлених осіб, ознайомившись з матеріалами справи, перевіривши та оцінивши наявні докази, суд дійшов висновку, що заява обгрунтована і підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Згідно ст.ст. 22, 23 Сімейного кодексу України, шлюбний вік для жінки встановлюється у сімнадцять років. Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. За заявою особи, яка досягла чотирнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Судом встановлено, що заявниця ОСОБА_1 не досягла шлюбного віку, тому відділом РАЦСу Шишацького РУЮ Полтавської області їй цілком обгрунтовано було відмовлено в реєстрації шлюбу з гр. ОСОБА_2, який досяг шлюбного віку.
В судовому засіданні заявниця пояснила, що вона проживає в фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_2, вагітна від нього, а тому укладення шлюбу відповідає її інтересам.
ОСОБА_2, як зацікавлена особа, в судовому засіданні підтвердив, що він має намір укласти шлюб з заявницею, що вона вагітна від нього і це відповідає їх спільним інтересам.
Згідно довідки Шишацької ЦРЛ від 26.11.2007 року, заявниця ОСОБА_1 перебуває на обліку в жіночій консультації, вагітність 20- 21 тиждень.
За таких обставин, суд вважає, що заявниці ОСОБА_1 необхідно надати право на шлюб з гр. ОСОБА_2, так як це відповідає її інтересам.
На підставі ст.ст. 22, 23, 24 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 234, 235 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1- задоволити.
Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3народження, уроженці м.Житомир, жительці с.Пришиб Шишацького району Полтавської області право на шлюб з гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2народження.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області шляхом подання на протязі 10 днів з дня його проголошення до Шишацького районного суду письмової заяви про апеляційне оскарження та наступного подання апеляційної скарги на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили через 10 днів, якщо не буде подано заяву про апеляційне оскарження.
У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий