Справа № 1-60, 2007 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2007 року Ставищенський районний суд Київської області в складі:
головуючої - судді: Марущак Н.М.,
при секретарі: Карабань З. І.,
за участю прокурора: Бабенка В. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань смт. Ставище справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженки АДРЕСА_1 Київської області, одруженої, не працюючої, освіта повна загальна середня, раніше не судимої, за ст. 309 ч. 1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що в жовтні 2006 року (точна дата не встановлена) на земельній ділянці, що розташована поряд з магазином по вул. Партизанській в с. Вишківське Ставищенського району Київської області, зірвала частини рослин коноплі, а саме стебла рослин коноплі з верхівками та листям, після чого перенесла їх до приміщення житлового будинку, розташованого по АДРЕСА_1, де розпочала незаконно зберігати без мети збуту.
11 квітня 2007 року, близько 17 години 50 хвилин, ОСОБА_1 по місцю свого проживання добровільно видала працівникам міліції частини рослин коноплі у висушеному стані, які вона незаконно зберігала для своїх потреб без мети збуту.
Згідно висновку судово-хімічної експертизи № 1061 від 23 квітня 2007 року “подана на дослідження подрібнена рослинна маса, є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - висушеним канабісом. Маса наркотичного засобу становить 19,7 г”.
В судовому засіданні підсудна просить суд застосувати до неї умови Закону України “Про амністію” від 19 червня 2007 року, звільнивши її від кримінальної відповідальності.
Розглянувши заяву підсудної ОСОБА_1, заслухавши думку прокурора, вивчивши кримінальну справу, суд вважає, що є підстави для застосування до ОСОБА_1 норм вказаного Закону.
Згідно пункту „ж” частини 1 статті 1 Закону України “Про амністію” від 19 червня 2007 року підлягають звільненню від покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, особи, засуджені за умисні злочини, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше п'яти років, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до статті 6 вказаного Закону підлягають звільненню від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, особи, які підпадають під дію статті 1 цього Закону і кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні суду.
Згідно статті 12 Закону України “Про амністію” від 19 червня 2007 року дія цього Закону поширюється на осіб, які вчинили злочини до набрання ним чинності включно.
ОСОБА_1 обвинувачується у скоєнні до набрання чинності цим Законом умисного злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, за який передбачено покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше п”яти років; є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 категорії, а тому підпадає під дію Закону України “Про амністію” від 19 червня 2007 року, як особа яка має є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Таким чином, враховуючи вищевикладене та беручи до уваги, що ОСОБА_1 раніше не судима, до неї протягом 1997-2007 років амністія не застосовувалася, суд вважає за необхідне застосувати до останньої ст. 6 Закону України “Про амністію” від 19 червня 2007 року, звільнивши її від кримінальної відповідальності, а справу провадженням закрити.
Речові докази: два прозорі поліетиленові пакети із висушеним канабісом вагою 19, 7 г слід знищити відповідно до п. 2, 3 ч. 1 ст. 81 КПК України.
Керуючись ст. 1 п. „ж”, ст. 6, 9, 12 Закону України „Про амністію” від 19 червня 2007 року, п. 4 ч. 1 ст. 6 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 309 КК України провадженням закрити, звільнивши її від кримінальної відповідальності, в зв'язку з застосуванням амністії.
Речові докази: прозорі поліетиленові пакети із висушеним канабісом вагою - 19, 7 г знищити шляхом спалювання.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 - підписку про невиїзд, скасувати.
На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду Київської області протягом семи діб з дня її винесення.
Суддя