КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-13645/10 Головуючий у 1-й інстанції: Дмитренко А.М.
Суддя-доповідач: Парінов А.Б.
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"31" березня 2011 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - судді Парінова А.Б.,
суддів: Грибан І.О., Беспалова О.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу УПФУ в м. Білій Церкві Київської області на постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 17.12.2010 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до УПФУ в м. Білій Церкві Київської області про перерахунок пенсії «дитині війни», -
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 17.12.2010 року позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою в задоволенні позову відмовити.
Відповідно до ч. 8 ст. 1832 КАС України апеляційна скарга розглядається в порядку письмового провадження.
Перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що позивач має право отримання підвищення до пенсії у розмірі, встановленому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Колегія суддів погоджується із зазначеним висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Судом встановлено, що позивач є дитиною війни у розумінні ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та відповідно до ст. 6 вказаного Закону має право на підвищення пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, розмір якої визначений ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Відповідач виплачував позивачу щомісячне підвищення до пенсії відповідно до постанови КМ України «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»№ 530 від 28 травня 2008 року у розмірі, меншому ніж той, що встановлений ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а оскаржувану постанову слід скасувати в частині, оскільки суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги, не зазначив кінцевий період здійснення виплат, вирішивши, таким чином, питання щодо майбутніх правовідносин, права позивача в яких на момент винесення рішення суду не порушені.
Відповідно до ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 197, 198, 202, 205 та 206 КАС України, колегія суддів,
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу УПФУ в м. Білій Церкві Київської області задовольнити частково.
Постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 17.12.2010 р. скасувати.
Прийняти нову постанову.
Адміністративний позов ОСОБА_2 задовольнити частково.
Визнати бездіяльність УПФУ в м. Білій Церкві Київської області щодо не нарахування ОСОБА_2 щомісячної соціальної державної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 13.03.10 р. по 13.09.10 р. протиправною.
Зобов’язати УПФУ в м. Білій Церкві Київської області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячної державної соціальної допомоги, передбаченої ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за період з 13.03.10 р. по 13.09.10 р. з урахуванням отриманих сум.
В іншій частині позову відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення, а якщо її було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п’ять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі (ч. 5 статті 254 КАС України) та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя
Судді