Судове рішення #14296422

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ  

                 

06.04.2011                                                             Справа  № 5008/117/2011

     

За позовом Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Київ", м.Київ

до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м.Ужгород

про: стягнення  1266,09 гривень.

   

Головуючий суддя - Якимчук Л.М.

Представники:

від позивача –не з"явився;  

від відповідача –не з"явився.

СУТЬ  СПОРУ: Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 930,00грн. заборгованості по орендній платі згідно Договору оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, укладеного між сторонами у вересні 2007 року, загальною площею 113,9м2, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, а також  69,18грн. трьох процентів річних та 266,91грн. інфляційних.

          Представник відповідача у судове засідання не з"явився, разом з тим подав суду письмовий відзив на позов, в якому проти позову заперечує, посилаючись на те, що договір оренди  від 01.10.2007 було розірвано з ініціативи відповідача в порушення вимог ч.1 ст.651 та ст.782 Цивільного кодексу України. Крім того, відповідно до договору купівлі-продажу від 14.08.2008, укладеного між АКБ "Київ" та Національною енергетичною компанією "УКРЕНЕРГО", адміністративний будинок №7, який розташований по вул.Брестській в м.Ужгороді, перейшов у власність останньої, а відтак і договір оренди втратив чинність.

          Таким чином, на думку  відповідача, позивач фактично відмовився від договору в силу ч.1 ст.651 Цивільного кодексу України, у зв"язку з чим  його вимоги щодо стягнення заборгованості по орендній платі є безпідставними.

          

СУД   ВСТАНОВИВ:

          Між  позивачем, акціонерним  комерційним банком "Київ", який з 11.06.2009 перейменований на  Публічне акціонерне товариство "Акціонерний комерційний банк "КИЇВ" (орендодавець), та відповідачем, приватним підприємцем  ОСОБА_1 (орендар) у вересні 2007 року укладено договір оренди індивідуально визначеного нерухомого майна відповідно до якого орендодавець передав, а орендар прийняв у строкове  платне  володіння  і користування об"єкт оренди: вбудовані приміщення загальною  площею 113,9кв.м., розміщені за адресою: АДРЕСА_1 на цьокольному  поверсі  будинку, що знаходиться у власності банку, а саме, приміщення І площею 48,40кв. м.,  ІІ площею 11 кв.м, ІІІ площею 22,00кв.м, ІV площею 5,80кв. м.,  V площею 8,00кв.м,  VІ площею 18,7 кв.м. відповідно до плану цокольного поверху даної  будівлі літери "А".

          Відповідно до п. 4.1 договору даний договір діє з  1 жовтня 2007 року до 31 грудня 2007 і набуває чинності з дня підписання  сторонами акту прийому-передачі об"єкту оренди.

          Пунктом  4.2 договору передбачено, що  якщо в термін не пізніше 2 місяців  завершення дії цього договору ні одна із сторін письмово не заявить  іншій стороні  про відмову в продовженні договору, то він продовжує свою дію на тих же умовах.

           Статтею 193 Господарського кодексу України передбачено, що  суб’єкти господарювання  та інші учасники господарських відносин  повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо  виконання зобов’язання –відповідно до вимог, що  звичайно ставляться.

    До виконання господарських договорів застосовуються  відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням  особливостей, передбачених цим Кодексом.

          Аналогічну вимогу  щодо належного виконання  зобов"язань містить і стаття 526 Цивільного кодексу України.

         Відповідно до статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець  передає або зобов"язується  передати  наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

          Орендодавець виконав своє зобов"язання передавши  орендарю у користування об"єкт оренди, що підтверджується актом  приймання-передачі від 01.10.2007, підписаним  уповноваженими представниками сторін.

      За користування  майном з наймача справляється  плата, розмір якої встановлюється  договором найму (ст.762 Цивільного кодексу України).

          Згідно  п. 5.1 договору орендна плата встановлена в розмірі 930грн. на місяць і сплачується орендарем 1 раз на місяць не пізніше 5 числа місяця шляхом внесення коштів на розрахунковий  рахунок чи в касу орендодавця.

          Однак, у зв"язку з неоплатою орендної плати за серпень 2008 року утворилась заборгованість у сумі 930грн., яка підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

          Пунктом 8.1  договору передбачено, що  сторони несуть відповідальність за порушення умов даного договору у відповідності з вимогами чинного законодаства.

          Позивач, відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, за порушення строків оплати орендної плати просить стягнути з відповідача  266,91грн. інфляційних та 69,18грн. три проценти річних з простроченої суми за період з вересня 2008 по грудень 2010 року включно, які також підлягають стягненню.

     Суд не приймає до уваги  твердження відповідача про безпідставність нарахування йому орендної плати позивачем у зв"язку з припиненням дії договору, оскільки відповідно до п.4 ст.631 Цивільного кодексу України закінчення  строку договору не звільняє сторони від  відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору. Крім того, суд не погоджується з твердженням відповідача про те, що з укладенням договору купівлі-продажу  від 14.08.2008 договір оренди втратив чинність, оскільки ч.1 ст.770 Цивільного кодексу України встановлює загальне правило, відповідно до якого перехід права власності на річ, передану в найм (оренду), не є підставою  для зміни  або припинення  договору найму. Новий власник речі автоматичного набуває  прав та обов"язків наймодавця за договором  найму і має їх виконувати  до закінченя  строку дії договору або до моменту його припинення з будь-яких інших підстав. Також як вбачається з матеріалів справи, зокрема акту приймання-передачі до договору, відповідач після укладення договору купівлі-продажу продовжував  використовувати  орендоване приміщення до 01.09.2008.

          У попередньому судовому засіданні представник відповідача також подав суду клопотання про припинення провадження у справі на підставі ст.80 ГПК України у зв"язку з  тим, що  відповідач, ОСОБА_1, не значиться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців як суб"єкт підприємницької діяльності, у підтвердження чого подав суду  довідку з вказаного реєстру станом на 21.03.2011, в якій  зазначено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців записів про проведення реєстраційних дій щодо ОСОБА_1 не знайдено. Разом з тим, у вказаній довідці зазначено, що Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців знаходиться у стані формування, у зв"язку з чим відомості станом на 21.03.2011 є неповними.

          Позивач також подав суду  витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 06.04.2011, в якому зазначено, що ОСОБА_1  зареєстровний як суб"єкт підприємницької діяльності - фізична особа-підприємець з 04.06.1999 і дані про реєстрацію припинення його підприємницької діяльності відсутні.

          Таким чином підстави для припинення провадження  у справі відсутні.

          Керуючись ст. ст. 33, 34, 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

1. Позов  задоволити  повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, код НОМЕР_1)  на користь Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "КИЇВ" (01601, м.Київ, вул.Б.Хмельницького, 16-22, код 14371869) суму 1266,09грн., з яких: 930грн. заборгованість по орендній платі, 266,91грн. інфляційні, 69,18грн. 3% річних, а також  102грн. у відшкодування витрат  по оплаті державного мита та 236грн. у відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

      Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

3.  Рішення набирає законної сили в порядку статті 85 ГПК України.

Суддя                                                                                               Якимчук Л.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація